• Pokazy chemiczne i fizyczne

•       20 września 2022 r. uczniowie klasy VIII  uczestniczyli w pokazach chemicznych i fizycznych na  Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Zaprezentowane przez naukowców eksperymenty były bardzo interesujące i spektakularne. Chętni  mogli brać czynny udział podczas wykonywania niektórych doświadczeń. Na pokazach uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z dziedziny chemii i fizyki. W przerwie między pokazami ósmoklasiści obejrzeli wystawę pt. „Domu nie da się spakować” w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

• Dzień Chłopaka w klasie IV

•    26 września klasa IV wraz z wychowawczynią p. Marleną Juszczyńską zorganizowała ognisko klasowe z okazji Dnia Chłopaka. Czwartoklasiści spędzili ten czas w sposób miły i kreatywny, a niezastąpieni Rodzice dołożyli wszelkich starań, by nie tylko koleżanki wręczyły swoim kolegom upominki, ale i kulinarnie kolejne godziny popołudnia były przyjemne.

Po konsumpcji smacznej kiełbaski oraz lekko przyrumienionych pianek, dzieci zaangażowały się w gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzień należał zdecydowanie do udanych, tym bardziej, że pogoda nam sprzyjała. Należy także podkreślić, że czwartoklasistom dopisywał wesoły nastrój, tym bardziej, iż ognisko było skierowane przede wszystkim do chłopaków z klasy IV, którzy wraz z dziewczynkami bawili się wyśmienicie.

Dzień jak najbardziej możemy zaliczyć do udanych. Wszystkim chłopakom w tym dniu składamy serdeczne życzenia.

• Informacje dla rodziców ustalone na spotkaniu z Radą Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim

• Rada Rodziców ustaliła:

1. Składkę na Radę Rodziców: 40 zł na jedno dziecko, 60 zł na dwoje dzieci, 80 zł na troje i więcej dzieci – niezależnie, czy dzieci są w przedszkolach, czy w szkole.

2. Wybrany został wariant dobrowolnego ubezpieczenia dziecka od NNW w firmie InterRisk składka - 45 zł od ucznia szkoły i wychowanka przedszkola płatne do poniedziałku 03.10.202

Powyższe składki proszę wpłacać do wychowawców grup/klas, w wyjątkowych sytuacjach do pani sekretarz.

• Mistrz Tabliczki Mnożenia – I etap

•       21 oraz 23 września uczniowie naszej szkoły przystąpili do I etapu konkursu, pt. „Mistrz Tabliczki Mnożenia – 2022”. Quiz skierowany był do uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej w dwóch przedziałach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.

Wszyscy uczniowie przystąpili do eliminacji klasowych, ta część była obowiązkowa i dała możliwość wykazania się nie tylko dobrą znajomością tabliczki mnożenia, ale również jej biegłością. Uczniowie zmierzyli się z 40 przykładami z mnożenia i dzielenia z zakresu 100. Na obliczenie organizator przewidział przedział czasowy: klasa IV – 5 min, klasa V – 4 min i klasy VI – VIII – 3 min.

Podczas etapu klasowego wyłonieni zostali następujący finaliści:

Uczniowie kl. IV:

• Izdebska-Wierzchowska Julia
            • Domiańczyk Jakub

Uczniowie kl. V:

• Ostojska Lena
            • Siwiak Nina

Uczniowie kl. VI:

• Izdebski Jakub
            • Popov Yaroslav

Uczniowie kl. VII:

• Śledź Mateusz
            • Szlaska Dominika

Uczniowie kl. VIII:

• Kowalczyk Grzegorz
            • Śledź Mateusz

Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

Organizator: Marlena Juszczyńska

• WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ORAZ RZECZNIKA PRAW DZIECKA

•      22 września 2022 roku społeczność uczniowska klas IV – VIII naszej szkoły oddała swoje głosy wybierając spośród grona nauczycielskiego nauczycieli, którzy w nowym Roku Szkolnym będą pełnili funkcję Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Powołana w tym celu komisja wyborcza, z uczniów stanowiących przedstawicieli klas, przygotowała urnę wyborczą i karty do głosowania. Uczniowie mieli możliwość przekonania się jak przebiegają demokratyczne wybory. Po oddaniu głosów przez wszystkich uprawnionych wychowanków nastąpiło zliczenie kart wyborczych i spisanie protokołu.

Decyzją uczniów:

Opiekunem SU została – p. Marlena Juszczyńska

Rzecznikiem Praw Dziecka został – ks. Pietruczuk Radosław

Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizowaniu różnych działań!