• Dyskoteka ostatkowa klas IV-VIII

          •      Wtorkowy wieczór nasi uczniowie gościnnie spędzili na dyskotece w Zespole Oświatowym w Brzozowicy Dużej. Atmosfera była fantastyczna, a tańcom nie było końca. Jednak jak wszystko co dobre, szybko się kończy. Teraz pozostały nam wspomnienia fajnej zabawy i oczekiwanie na kolejną taką imprezę taneczną.

            DZIĘKUJEMY SPOŁECZNOŚCI TAMTEJSZEJ SZKOŁY ZA ZAPROSZENIE.

          • Dyskoteka Andrzejkowa klas I-III

          •      Andrzejki to ostatnia chwila do zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 22 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa klas 1-3. Ulubiona muzyka uczniów, kostiumy ulubionych bohaterów bajek i filmów oraz dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw przygotowanych przez Panie Wychowawczynie: pociąg, kaczuszki, gorące krzesła i wiele innych. Wszyscy wspaniale się bawili i będą mieli miłe wspomnienia.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2023

          •      „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” – to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów oraz pozytywnych emocji, który obfitował w różne atrakcje. Dla podkreślenia ważności powyższego dnia w modzie uczniowskiej dominował kolor żółty – kolor związany ze słońcem, kojarzący się przede wszystkim z radością, optymizmem, szczęścia i dobrym humorem. 

            Z okazji tego święta działała Szkolna Poczta Życzliwości i Pozdrowień. W dniu 20 listopada 2023 r. na korytarzu I pietra funkcjonowała szkolna „skrzynka życzeń i pozdrowień”, która pełniła rolę szkolnej poczty życzliwości. Każdy, kto chciał przygotować komuś miłą niespodziankę, mógł wrzucić do skrzynki własnoręcznie wykonaną kartkę z serdecznymi życzeniami. Karteczki z życzeniami i pozdrowieniami trafiły do adresatów w dniu obchodów Szkolnego Dnia Życzliwości – 21 listopada 2023 r.

            Dodatkowo wchodząc rano do szkoły na korytarzu pierwszego piętra czekała na każdego miła niespodzianka w postaci FOTORAMKI. Wszyscy uczniowie mogli dołączyć do grona życzliwych i dzielić się radością z innymi poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Na korytarzu zawisła gazetka ścienna na temat życzliwości i uśmiechu, była spora dawka pozytywnej energii, która zmobilizowała tych małych i tych dużych do działania.

                 Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

            Dziękujemy za zaangażowanie.
            Z najlepszymi życzeniami
            Organizator akcji - SU

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - XIII EDYCJA

          •      W roku szkolnym 2023/2024, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Była to już XIII edycja tego wydarzenia.

            Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość ilorazów.

            „Tabliczkowa wiedza” sprawdzona została w niecodzienny sposób – podczas wyjścia „egzaminatorów” na ulicę. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie, zaopatrzeni w losy o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na losowo wybrane pytania, otrzymywał słodki poczęstunek. Patrol egzaminacyjny sprawdzał wiedzę przypadkowych przechodniów na pobliskim rynku, odwiedził także urząd gminy, przychodnię, a także inne miejsca publiczne. Jak pokazuje doświadczenie z tegorocznej edycji, taka zamiana ról była bardziej stresująca dla dorosłych, zaś dzieci były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji prowadzących. Wszystko odbywa się pod opieką nauczyciela matematyki – p. Marleny Juszczyńskiej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

                 Pamiętajmy jednak, że przygotowanie do ŚDTM trwało kilka tygodni. Uczniowie w tym czasie przygotowali plakaty, rekwizyty, ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami, a także przystąpili do konkursu międzyszkolnego „Mistrz Tabliczki Mnożenia roku 2023/2024”.

            Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę, a tym którzy zdali egzamin GRATULUJEMY!

             

          • Gminne Obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

          •      W piątek 10 listopada  spotkaliśmy się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim, aby wspólnie świętować Gminne Obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystej akademii udział wzięli: zastępca wójta Gminy Trzebieszów - Pan Sławomir Smolak, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli - Pani Ewa Domańska, Skarbnik Gminy - Pani Marta Zdunek, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim - Pan Jarosław Makosz, Dyrektor GOK - Pan Rafał Zdunek, dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Trzebieszów wraz z delegacjami i sztandarami, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.  

                 Narodowe Święto Niepodległości  to najważniejsze i najradośniejsze z polskich świąt narodowych. To upamiętnienie wysiłku wielu pokoleń Polaków ze wszystkich trzech zaborów, którzy dążyli do odzyskania niepodległości. Idea ta połączyła zabiegi dyplomatyczne wielu wybitnych Polaków, twórców literatury, nauki, kultury, polityki oraz zapał i poświęcenie polskiego żołnierza pod dowództwem Józefa Piłsudskiego. „Ojców niepodległości” było wielu i choć mieli różne poglądy na kwestie społeczne, wywodzili się z różnych opcji politycznych, to potrafili zapomnieć o różnicach i działać razem dla dobra Ojczyzny, która miała się odrodzić po 123 latach niewoli. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w ZSP w Trzebieszowie Drugim obrazował rys historyczny i zmagania całego polskiego narodu na drodze „KU WOLNOŚCI”. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny.

          • PLAKAT PROMUJĄCY ZNAJOMOŚĆ TABLICZKI MNOŻENIA

          •      Akcja - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. W rakach tego zamysłu pod koniec września bieżącego roku rozpoczęły się przygotowania i będą trwały kilka tygodni, aż do finału - 17 listopada.

            Z okazji XIII edycji ŚDTM odbył się  konkurs na plakat promujący tabliczkę mnożenia.

            Oto zwycięzcy konkursu plastycznego z poszczególnych klas:

            klasa IVa:

            I miejsce: Jakub Zgudka, Aleksandra Śledź

            II miejsce: Alicja Wajszczuk, Marcelina Szlaska

            III miejsce: Lena Kamecka

            klasa V:

            I miejsce: Klaudia Nurzyńska, Izabela Sulej, Magdalen Karwowska

            II miejsce: Iga Celińska, Oliwia Gruchała

            III miejsce: Antoni Kłopotek, Błażej Przybysz

            klasa VI:

            I miejsce: Zazanna Bartczak, Lena Ostojska

            II miejsce: Bartosz Czapski

            III miejsce: Amelia Parafian

            klasa VII:

            I miejsce: Maksymilian Celiński

            klasa VIII:

            I miejsce: Julia Bartczak, Dominika Szlaska

            II miejsce: Kornelia Celińska

            III miejsce: Adrian Świerczewski, Maciej Mazur​​​​​​​​​​​​​​

            Przez dwa tygodnie poprzedzające to wydarzenie uczniowie przygotowywali się, wymyślając rymowanki na łatwe zapamiętywanie tabliczki, które zostały zamieszczone na schodach.

            Koordynator ŚDTM

          • ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          •     Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji chętni uczniowie w poniedziałek, 6 listopada przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów. Uczniowie zaprezentowali swoje stroje podczas pokazu na korytarzu szkolnym.

                 Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród wszystkich uczniów. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień ten był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło.

            Samorząd Uczniowski

          • Ślubowanie Pierwszych Klas

          •      27 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor ZSP Jarosława Makosza. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

          • Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

          •      26 października uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych zorganizowanych przez gminną Bibliotekę w Trzebieszowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały fragmentu książki pt. ,,Lekcje ze stumilowego lasu” gdzie poznały przygody Kubusia i jego przyjaciół. Wyjątkowym gościem tego wydarzenia był Kubuś Puchatek, którego dzieci uwielbiają. Uczniowie pod czujnym okiem Kubusia rozwiązywali krzyżówkę, a następnie malowali Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Było to niezwykłe wydarzenie.

          • Klasa VI w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

          •      19 października uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w nietypowej lekcji języka polskiego. Aby lepiej poznać wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza, wybrali się na lekcję do muzeum w Woli Okrzejskiej – miejsca narodzin pisarza.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po odnowionym parku wokół muzeum. Następnym punktem był Kopiec Henryka Sienkiewicza, znajdujący się w Okrzei. Pani przewodnik opowiedziała o  historii kopca, który rodacy wznosili w hołdzie pisarzowi przez kilka lat. Następnie odwiedziliśmy cmentarz w Okrzei, gdzie znajduje się grób oraz pomnik upamiętniający matkę pisarza, która zaszczepiła w synu zamiłowanie do literatury. Odwiedziliśmy również kościół w Okrzei ufundowany przez przodków Sienkiewicza, w którym mały Henryk przyjął chrzest.

            Najbardziej emocjonującą częścią wycieczki było zwiedzanie muzeum połączone z konkursem. Uczestnicy quizu w czterech grupach rywalizowali odpowiadając na pytania konkursowe. Wskazówki do odpowiedzi znajdowały się w poszczególnych salach muzeum. Trzeba przyznać, że rywalizacja, jak zwykle w tej klasie, była zacięta.

            Pani przewodnik opowiedziała o eksponatach znajdujących się w salach muzealnych, jak również o historii rodziny Sienkiewiczów. Można było obejrzeć fragmenty rękopisów dzieł pisarza, ekwipunek, jaki zabierał w podróże oraz pamiątki rodzinne, jakie udało się zachować. Duże wrażenie wywarł bogaty zbiór przekładów dzieł pisarza na ponad 60 języków oraz przykuwające uwagę rekwizyty z planów filmowych.

                 Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych przeżyć, jak również solidną dawkę wiedzy na temat Henryka Sienkiewicza, przekazaną w niebanalnej formie.

          • Wyjazd  klasy VI do stadniny koni w Popławach-Rogalach

          •      11 października klasa VI świętowała Dzień Chłopaka w stadninie koni w Popławach- Rogalach. Wyjazd do stadniny był okazją do świetnej rozrywki oraz zachętą do aktywnego spędzania czasu w kontakcie z naturą. Pod czujnym okiem instruktora wszyscy uczestnicy odbyli konną przejażdżkę. Chętni zostali wtajemniczeni w tajniki karmienia i oporządzania koni. Pozytywnych wrażeń dostarczyła również przejażdżka bryczką po okolicy. Na zakończenie imprezy wszyscy zebrali się przy ognisku.

            Wyjazd dostarczył uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

      • Godziny dzwonków

        Sobota 04.05.2024