• Miłość nie tylko od święta … – walentynki w naszej szkole

•      Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, dzień wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie „Amorki” rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Trzeba przyznać, że Walentynkowi Listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.

W tym dniu obowiązywał także specjalny „dress code” – ubrania w kolorze czerwonym, w barwie zarezerwowanej dla Dnia Zakochanych. Na korytarzu naszej szkoły pojawiły się dekoracje związane z tym dniem. Natomiast dodatkową atrakcją była fotobudka. Uczniowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w atrakcyjnych dodatkach.​​​

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do wspólnej zabawy.

• Dyskoteka Walentynkowa

•      Walentynki to dobra okazja do świętowania, dlatego 13 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VIII, nie tylko dla zakochanych.

Zabawa rozpoczęła się spokojnie, ale z minuty na minutę coraz bardziej znane piosenki wciągały naszych uczniów do tańca. Wszyscy doskonale się bawili, tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Podczas zabawy tanecznej nie zabrakło tańców integracyjnych, takich jak Belgijka czy Kaczuszki. W walentynkowy nastrój wprowadziła nas fotobudka, dzięki której uczniowie mogli sobie wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

•      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2024 przypada na 6 lutego. Hasło przewodnie brzmi: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W ramach tegorocznych obchodów DBI w naszej szkole organizowany jest konkurs na najlepszy plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska on-line.

Konkurs dla uczniów w ramach DBI 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 - Działajmy razem!”.

I. Cele konkursu:

• promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież,
            • działania na rzecz walki z nielegalnymi treściami i spamem w sieci internetowej,
            • poznanie zagrożeń wynikających z nowoczesnych urządzeń mobilnych, gier on-line, wymiany plików przez Internet i innymi formami komunikacji on-line.

II. Kategorie konkursu:

1. Uczniowie klas IV – V
            2. Uczniowie klas VI – VIII

III. Wymagania konkursu:

Uczniowie klas IV - V

• opracowanie plakatu na bloku rysunkowym w formacie A3,
            • uczniowie prace wykonują indywidualnie i samodzielnie,
            • plakat powinien zawierać hasło promujące właściwe zachowanie w Internecie,
            • prace powinny być: kolorowe, estetycznie wykonane, czytelne i przemawiające tematycznie do odbiorcy,
            • technika wykonania plakatu jest dowolna,
            • praca nie może zawierać gotowych rysunków np. z Internetu, czasopism,
            • plakaty podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa) składamy u nauczyciela informatyki.

Uczniowie klas VI – VIII

• opracowanie animacji komputerowej w formie komiksu, zagadek lub gry w programie Scratch na temat praw i obowiązków użytkowników Internetu lub zagrożeń w sieci,
            • uczniowie prace wykonują indywidualnie i samodzielnie,
            • pracę przesyłamy w formie pliku lub linku udostępnienia do swojego nauczyciela informatyki.

IV. Nagrody

W każdej kategorii zostaną przyznane po 3 nagrody.

V. Podsumowanie

1. Podsumowanie konkursu odbędzie się 1 marca 2024 r.
            2. Organizatorzy konkursu: Marlena Juszczyńska, Małgorzata Kurowska.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

•      W dniu 16 stycznia 2024 r. w naszej szkole zostały wystawione Jasełka przez klasę III B. Zgromadzeni na sali dziadkowie i rodzice po raz kolejny mogli przeżyć historii Maryi i Józefa. Uczniowie w pięknych strojach doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po występie uczniów zabrała głos pani wicedyrektor Filomena Szczęsna, która podziękowała uczniom za występ i złożyła wszystkim obecnym noworoczne życzenia.