• Kuchnia molekularna - warsztaty

          •      11 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w eksperymentach naukowych dotyczących kuchni molekularnej. Dzieci dowiedziały się, czym jest suchy lód i ciekły azot. Poznały właściwości i zastosowanie tych substancji. Obserwowały tworzenie mgły i suchej piany. Degustowały smocze chrupki, azotowe lody. Tańczące krople ciekłego azotu wypełniały szkolną salę. Reakcja dzieci była niesamowita. Towarzyszyły im ogromne emocje, a  z twarzy uczniów nie znikał uśmiech.

          • Podziękowania za pomoc dla Wiktorka!

          •      W imieniu Wiktorka Zawadzkiego i jego rodziców bardzo dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim za udział w akcjach charytatywnych: „Zbiórka nakrętek” oraz „Babeczki  dla Wiktorka”. Udało się nam zebrać kilka worków nakrętek. Szczególne podziękowania dla uczniów i rodziców klas IIa, IIb , IIIa i IIIb, którzy upiekli przepyszne kolorowe babeczki. Z ich sprzedaży udało się zebrać 2385 zł, kóre zostało wpłacone na konto Wiktor Zawadzki - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl .

                 Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazane serce i zachęcam do dalszego wspierania Wiktorka (do maja rodzice muszą zebrać  jeszcze ponad 2 mln na operację serca dziecka w USA).

            Wioleta Sekuła, szkolny koordynator akcji.

          • Dzień Wiosny i Profilaktyki w klasach I- III

          •      Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klas I-III brały udział w rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej. Następnie p. R. Gronowski w ramach Dnia Profilaktyki przeprowadził pokaz z pierwszej pomocy przedmedycznej.

                 Dzień Wiosny to także Dzień bez plecaka. Dzieci zeszyty i podręczniki spakowały w walizki, kosze na śmieci, różnego rodzaju torby i torebki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet zabawkowe ciężarówki. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje. "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. W naszej szkole Dzień bez plecaka jest raczej  traktowany jako zabawa oraz forma integracji.

          • Dzień Wiosny i Profilaktyki w klasach IV- VIII

          •      21 marca w naszej szkole było bardzo wiosennie, zdrowo i kolorowo. Pierwszy dzień wiosny dla niektóry uczniów okazał się bardzo pracowitym dniem. Mieli oni możliwość sprawdzić się w roli nauczycieli prowadząc poszczególne lekcje.

            Poza tym był to #nobackpackday. Na czym to polega? Chodzi o to, żeby zamiast standardowego szkolnego plecaka, przynieść swoje rzeczy tj. książki, zeszyty, piórniki, kanapki itd. w jakimś oryginalnym naczyniu. Dzieciom i młodzieży nie zabrakło kreatywności.

            Z okazji Dnia Profilaktyki klasa IVa przygotowała dla uczniów klas starszych spektakl profilaktyczny „Zdrowy Czerwony Kapturek”, którego celem była promocja zdrowego trybu życia. Młodzi aktorzy w humorystyczny sposób ukazali skutki złego odżywiania. Miejmy nadzieję, że przedstawienie przyczyniło się do podniesienia świadomości zdrowego stylu życia, a aspekt zdrowia nie będzie istotny jedynie w Dzień Wiosny, ale w ciągu całego roku.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wesołego dnia.

          • ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE

          •      W ramach innowacji pedagogicznej „Zaczytani” uczniowie klasy IIIa uczestniczyli  w zajęciach bibliotecznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie. Spotkanie miało na celu pogłębienie wiedzy dotyczącej znajomości lektur, które dzieci miały okazję poznać w ciągu swej trzyletniej edukacji  wczesnoszkolnej. Podczas zajęć dzieci wzięły udział w różnorodnych aktywnościach, które rozwijały ich umiejętności czytelnicze i logiczne myślenie. Uczniowie odgadywali tytuł książki po przeczytanym fragmencie tekstu, dopasowywali tytuły lektur do ich autorów, a także identyfikowali bohaterów książek na podstawie ilustracji. Ciekawym wyzwaniem  okazała się krzyżówka, z którą świetnie sobie poradziły młode umysły.

                 Na zakończenie nasze miłego spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, tworząc piękne zakładki do książek.

          • Konkurs plastyczny - Koszyczek Wielkanocny

          •      Konkurs na Koszyczek Wielkanocny przeznaczony był dla uczniów klas I-III i cieszył się dużą popularnością gdyż, aż 38 uczniów wzięło w nim udział.

            Prace wykonane były starannie, różnymi technikami. Jury pochwaliło i doceniło wysoki poziom artystyczny i kreatywność wielkanocnych arcydzieł.

            I miejsce zajęli:

            Zuzanna Kokoszkiewicz kl.IA

            Zuzanna Duda kl.IA

            Gabriel Szlaski kl.IB

            Igor Czyzio kl. IB

            Wiktor Goławski kl.IIA

            Krystyna Jędrzejewicz kl.IIA

            Kinga Sierpień kl.IIB

            Bartosz Goławski kl.IIB

            Matylda Celińska kl.IIIB

            Lena Foryszewska kl.IIIB

             

            II miejsce:

            Matylda Ostojska kl.IB

            Julia Podgajna kl.IB

            Kornel Sekuła kl. IA

            Wiktoria Goławska kl.IIA

            Maja Cap kl.IIB

            Piotr Matysiak IIB

            Emilia Wysokińska IIB

            Hanna Antonowicz IIIB

            Natalia Sobiczewska IIIB

             

            III miejsce:

            Julian Szczygielski kl. IB

            Dominika Goławska kl. IIA

            Maksymilian Szczygielski kl. IIB

            Grzegorz Śledź kl. IIB

            Maja Krasuska kl.IIB

            Zuzanna Podgajna kl. IIIB

                 Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni małym upominkiem. Nagrody wręczył dyr. szkoły Jarosław Makosz i złożył wszystkim wielkanocne życzenia.

            Uatrakcyjnieniem spotkania był występ artystyczny uczniów klay IIa, IIb i IIIb o tematyce wielkanocnej.

          • Wycieczka do kina i sali zabaw ,,Madar”

          •      20 marca klasy drugie wybrały się do kina w Siedlcach na wzruszający film pt. ,,Za duży na bajki 2”. Walory edukacyjne tego filmu są ogromne, jest to pogodna i mądra historia o podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji, opowiadana z przymrużeniem oka. Następnie udaliśmy się do sali zabaw ,,Madar”, tam uczniowie mogli skorzystać z licznych atrakcji m.in. z basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżalni. Uśmiechnięte buzie, oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego dnia.

          • Wyjazd na spektakl Czarodziejskie słowa

          •      13 marca 2024 roku klasy IIIa i IIIb wybrały się do Łukowa na przedstawienie pt. „Czarodziejskie słowa” Teatru Artenes z Wrocławia. Bohaterką spektaklu była księżniczka, na którą spadła klątwa z powodu złego traktowania swoich bliskich. Tylko czarodziejskie słowa mogły wybawić ją z opresji. Oczywiście historia księżniczki zakończyła się szczęśliwie. Przedstawienie podobało się uczniom. Aktorzy w humorystyczny, a zarazem wzruszający sposób ukazali dzieciom bezcenną moc czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam.

          • Dzień Kobiet w klasach czwartych

          •      Uczniowie klas czwartych świętowali tegoroczny Dzień Kobiet podczas wycieczki integracyjnej do Łukowa.

                 Pierwszym punktem programu był spektakl Legendy piastowskie,  podczas którego uczniowie poznali najpopularniejsze polskie opowieści o dawnych czasach. Zobaczyli, m.in. historię powstania Gniezna, dzieje Piasta Kołodzieja, podanie o Popielu i jego żonie Rychezie. Kolejną atrakcją była wizyta w Centrum Rozrywki Arkabos, gdzie oprócz kręgli i bilardu, czekała na nich smaczna przekąska.

                 Wyjazd należał zdecydowanie do udanych, był też okazją do integracji międzyklasowej. Dzieciom dopisywał wesoły  nastrój, a chłopcy bardzo się starali, aby wszystkie dziewczynki czuły się tego dnia wyjątkowo.

          • „BDI: Działajmy razem!” – WYNIKI KONKURSU

          •      Dzień bezpiecznego Internetu (DBI) to największa coroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W tym roku DBI wypadł we wtorek 6 lutego, ale obchody trwały przez cały luty. W ramach szkolnych obchodów uczniowie na lekcjach informatyki poznawali zagrożenia wynikające z nowoczesnych urządzeń mobilnych, gier online, wymiany plików przez Internet i innych form komunikacji online. Podejmowali działania na rzecz walki z nielegalnymi treściami i spamem w sieci poprzez uczestnictwo w różnorodnych zadaniach konkursowych, m.in. na najlepszy komiks, plakat, a także grę, animację w Scratch-u, jednocześnie promując działania na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci.

                 Czas już poznać wyniki konkursu, który zorganizowano z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Po przeanalizowaniu wszystkich otrzymanych prac, jury podjęło decyzję o wyborze laureatów.

            kategoria PLAKAT (klasy IV-V)

            I miejsce –

            Klaudia NURZYŃSKA uczennica klasy V

            II miejsce –

            Zofia MAKOSZ uczennica klasy IVa

            III miejsce –

            Jakub DAMIAŃCZYK uczeń klasy V

             

            Wyróżnienie otrzymały:

            Alicja Wajszczuk kl. IV

            Alicja Buczek kl. V

            Julia Izdebska-Wierzchowska kl. V

            kategoria GRA, KOMIKS, ANIMACJA W SCRATCH-U (klasy VI-VIII):

            I miejsce –

            Jakub PODOŁOWSKI uczeń klasy VI

            II miejsce –

            Szymon RZĄŻEWSKI uczeń klasy VI

            III miejsce –

            Aleksander SZWATROW

            Nikodem KRYŃSKI

            uczniowie klasy VI

                 Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a autorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy!

          • Dzień Patrona Szkoły

          •      4 marca obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły - Króla Władysława Jagiełły. Przygotowania do obchodów Dnia Patrona rozpoczęły się tydzień wcześniej, kiedy to został ogłoszony w klasach I-III i IV-VIII konkurs plastyczny na logo szkoły oraz krótką rymowankę o patronie szkoły. Uczniowie napisali bardzo ładne rymowanki i wykonali bardzo pomysłowe loga. Prace zostały umieszczone na tablicy na korytarzu szkoły.

          • Dzień Babci i Dziadka w klasie 3a

          •      Dnia 22 stycznia 2024r. uczniowie klasy III A przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie z przejęciem odtwarzali swoje role, a zebrani goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Po części artystycznej, obecny pan dyrektor Jarosław Makosz podziękował uczniom za przygotowanie uroczystości,  jak i  również złożył serdeczne życzenia zaproszonym gościom. Po części oficjalnej uczniowie wręczyli dziadkom laurki z kalendarzem na rok 2024. Następnie zaproszono zebranych gości na słodki poczęstunek.

                 Był to wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i emocji. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

          • Miłość nie tylko od święta … – walentynki w naszej szkole

          •      Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.   

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, dzień wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie „Amorki” rozdawali pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Trzeba przyznać, że Walentynkowi Listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.

            W tym dniu obowiązywał także specjalny „dress code” – ubrania w kolorze czerwonym, w barwie zarezerwowanej dla Dnia Zakochanych. Na korytarzu naszej szkoły pojawiły się dekoracje związane z tym dniem. Natomiast dodatkową atrakcją była fotobudka. Uczniowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w atrakcyjnych dodatkach.​​​

            Dziękujemy wszystkim za włączenie się do wspólnej zabawy.

            Samorząd Uczniowski

          • Konkurs na kartkę walentynkową po angielsku

          •      W naszej szkole świętowaliśmy Walentynki również po angielsku. Z tej okazji odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim dla klasy III a i III b. Uczestnicy włożyli w to wiele zaangażowania i kreatywności.

            Wyniki konkursu wśród klasy IIIa

            1 miejsce - Bartek Rybak

            2miejsce -  Paweł Makosz

            3 miejsce - Basia Wilczyńska

             

            Wyniki konkursu wśród klasy IIIb

            1 miejsce - Lena Foryszewska

            2 miejsce - Kacper Mościcki

            3 miejsce - Zuzia Podgajna

             

            GRATULACJE !!!

             

          • Dyskoteka Walentynkowa

          •      Walentynki to dobra okazja do świętowania, dlatego 13 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VIII, nie tylko dla zakochanych.

            Zabawa rozpoczęła się spokojnie, ale z minuty na minutę coraz bardziej znane piosenki wciągały naszych uczniów do tańca. Wszyscy doskonale się bawili, tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Podczas zabawy tanecznej nie zabrakło tańców integracyjnych, takich jak Belgijka czy Kaczuszki. W walentynkowy nastrój wprowadziła nas fotobudka, dzięki której uczniowie mogli sobie wykonać pamiątkowe zdjęcia.

            Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę!

            Samorząd Uczniowski

          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

          •      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2024 przypada na 6 lutego. Hasło przewodnie brzmi: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

            W ramach tegorocznych obchodów DBI w naszej szkole organizowany jest konkurs na najlepszy plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska on-line.

             

            Konkurs dla uczniów w ramach DBI 2024

            Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 - Działajmy razem!”.

            REGULAMIN

             I. Cele konkursu:

            • promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież,
            • działania na rzecz walki z nielegalnymi treściami i spamem w sieci internetowej,
            • poznanie zagrożeń wynikających z nowoczesnych urządzeń mobilnych, gier on-line, wymiany plików przez Internet i innymi formami komunikacji on-line.

            II. Kategorie konkursu:

            1. Uczniowie klas IV – V 
            2. Uczniowie klas VI – VIII

            III. Wymagania konkursu:

                  Uczniowie klas IV - V

            • opracowanie plakatu na bloku rysunkowym w formacie A3,
            • uczniowie prace wykonują indywidualnie i samodzielnie,
            • plakat powinien zawierać hasło promujące właściwe zachowanie w Internecie,
            • prace powinny być: kolorowe, estetycznie wykonane, czytelne i przemawiające tematycznie do odbiorcy,
            • technika wykonania plakatu jest dowolna,
            • praca nie może zawierać gotowych rysunków np. z Internetu, czasopism,
            • plakaty podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa) składamy u nauczyciela informatyki.

                  Uczniowie klas VI – VIII

            • opracowanie animacji komputerowej w formie komiksu, zagadek lub gry w programie Scratch na temat praw i obowiązków użytkowników Internetu lub zagrożeń w sieci,
            • uczniowie prace wykonują indywidualnie i samodzielnie,
            • pracę przesyłamy w formie pliku lub linku udostępnienia do swojego nauczyciela informatyki.

            IV. Nagrody

                 W każdej kategorii zostaną przyznane po 3 nagrody.

            V. Podsumowanie

            1. Podsumowanie konkursu odbędzie się 1 marca 2024 r.
            2. Organizatorzy konkursu: Marlena Juszczyńska, Małgorzata Kurowska.

            DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

          • CHOINKA 2024

          •      Zabawa choinkowa dla uczniów to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i młodzież, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i u nas. 24 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie mogli popisywać się swoimi umiejętnościami tanecznymi na sali gimnastycznej, którą sami przygotowali i ustroili.  Zabawę uświetniły  postacie z bajek. Chętnie pozowały do zdjęć, co wywoływało na twarzach najmłodszych wiele uśmiechu i zadowolenia. Dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników choinkowej zabawy był Święty Mikołaj.  Uczniowie zostali obdarowani wspaniałymi paczkami i obietnicą Mikołaja, że za rok jak wszyscy będą grzeczni to do nas powróci. Uczniowie bawili się świetnie, co widać na poniższej fotorelacji.

            Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a w szczególności rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku dla dzieci i młodzieży.

            Społeczność szkolna

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 25.04.2024