• RECYKLING W KLASACH III

          •      W celu promowania wśród społeczności szkolnej i lokalnej korzyści płynących z odzyskiwania surowców z odpadów. Uczniowie klas III przy współudziale rodziców wykonali budowle z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Pomysł został zainicjowany w celu uświadomienia znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska. Uczniowie wykorzystali różne materiały, aby zbudować ciekawe budowle. Wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Za co, bardzo dziękujemy, zarówno uczniom, jak i rodzicom. Mamy nadzieję, że nasze działanie skłoni wszystkich do refleksji nad odpowiedzialnym zarządzaniem zasobami naturalnymi.

          • Wyjazd do Międzyrzeca Podlaskiego klasy 1 a i 1 b

          •      Dnia 18 października 2023 r. uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami udali się do Międzyrzeca Podlaskiego, by wspólnie obejrzeć przedstawienie pt. „Kopciuszek” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Aktorzy zabrali widzów w niezwykłą przygodę do baśniowej krainy, w której wszystko mogło się zdarzyć. Znana i lubiana baśniowa historia przypomniała o tym, że w życiu warto być dobrym, kochać i mieć marzenia. Olbrzymia dawka humoru sprawiła, że spektakl bez wątpienia przypadł uczniom do gustu – śmieszne dialogi wywoływały żywiołową oraz spontaniczną reakcję oglądających. Całość była ozdobiona piękną scenografią, genialną grą świateł, cudowną muzyką i tańcem. Bez wątpienia był to udany wyjazd, czego dowodem były rozpromienione i uśmiechnięte buzie naszych wychowanków.   

                 Z niecierpliwością czekamy na następne przedstawienie!

          • GMINNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

          •      W dniu 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.  Była to również okazja do uczczenia 250 rocznicy uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Co roku jest to wspaniała okazja do podsumowań, analiz i rozmów na temat rozwoju polskiej oświaty oraz szansa nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkół.

            Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Trzebieszów Panem Mirosławem Szekalis, dyrektorzy i nauczyciele z terenu gminy oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły. Na wstępie Pan Jarosław Makosz, gospodarz oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim, powitał gości i złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia.

            Następnie wójt Gminy Trzebieszów p. Mirosław Szekalis podziękował wszystkim pracownikom gminnych placówek oświatowych za codzienny trud włożony w kształcenie i wychowywanie uczniów, życzył nauczycielom spokoju, dalszego samorozwoju i wielu sukcesów w pracy opiekuńczo-edukacyjnej oraz wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

            W dalszej części uroczystości p. J. Makosz wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim

            Gminną uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Prezentując swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, młodzież w sposób szczególny podziękowała wszystkim, którym oświata jest bliska sercu. Przygotowany montaż słowno-muzyczny w postaci koncertu życzeń sprawił, iż na twarzach gości pojawił się uśmiech i wzruszenie.

                 Wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym składamy raz jeszcze wyrazy podziękowania oraz życzymy dużo zdrowia i pomyślności. Niech Państwa codzienna praca przynosi zamierzone efekty, które cieszyć się będą ludzkim szacunkiem i zrozumieniem.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - życzenia od Samorządu Uczniowskiego

          • „Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".

                 Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

             Drodzy Nauczyciele!

                 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.

            Z najlepszymi życzeniami Samorząd Uczniowski

          • Finał konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia – 2023”

          •      Dnia 11 października 2023 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu matematycznego ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali zwycięzcy I etapu turnieju.

            ​​​​​​​​​​​​​​Jak co roku, quiz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Pani Marlena Juszczyńska, życząc wszystkim jak najlepszych wyników, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Eliminacje, były okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowych wśród wszystkich uczniów.

            W przerwie pomiędzy kolejnymi etapami zmagań z iloczynami liczb, odbył się pojedynek drużynowy. Na tym etapie organizator zaplanował domino matematyczne. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą, spostrzegawczością i współpracą w grupie.

            Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa przecież sprawność rachunkową, niezbędną nie tylko w szkole podstawowej. 

            Oto lista zwycięzców:

            Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Dominika Szlaska uczennica kl. VIII

            Szkolny W-ce Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Wiktor Przybysz uczeń kl. VIII

             

            Młodszy Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Zuzanna Bartczak uczennica kl. VI

            Młodszy W-ce Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Aleksander Zdunek uczeń kl. IV

            Rekordzistką obliczeń na czas w kategorii wiekowej kl. IV-VI została Lena Ostojska (28 iloczynów/min)

            Rekordzistką obliczeń na czas w kategorii wiekowej kl. VII-VIII został Dominika Szlaska (27 iloczynów/min)

                 Gratulujemy uczestnikom, którzy pamiętają, że matematyka jest królową nauk. Mamy nadzieję, że wszyscy nie tylko rywalizowali, ale i dobrze się bawili.

             

          • GMINNA DYSKOTEKA W TRZEBIESZOWIE

          •       Drugi miesiąc nauki rozpoczęliśmy miłym akcentem. 10 października w naszej szkole odbyła się już druga z kolei gminna dyskoteka. Oprócz uczniów z klas IV-VIII, przybyli zaproszeni przez Dyrektora ZSP w Trzebieszowie Drugim oraz Samorząd Uczniowski uczniowie ze szkół Gminy Trzebieszów i z zaprzyjaźnionej placówki z Brzozowicy Dużej.

                  Zabawa była bardzo udana, a to dzięki doskonałej oprawie muzycznej oraz fantastycznie bawiących się uczniów. Wszyscy tańczyli w rytm różnorodnych hitów dyskotekowych. Najbardziej porywająca była oczywiście belgijka, taniec od lat cieszący się dużą popularnością  wśród uczestników naszych dyskotek.

                  Szaleństwo na parkiecie trwało do samego końca, którego zwieńczeniem było pamiątkowe zdjęcie.

                 Wszystkim przybyłym, w szczególności gościom, dziękujemy za wspaniałą zabawę, a nauczycielom za opiekę nad nami. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę.

          • Spotkanie uczniów klas I-III z policjantami

          •      09.10.2023 r. odbyło się w  naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III  z przedstawicielami policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Łukowie. Uczniowie klas IIb i IIa pod kierunkiem wychowawczyń Jolanty Smarż i Agnieszki Turskej przygotowali krotką część artystyczną przybliżającą kolegom problematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Po tej części spotkania pani policjant dokonała podsumowania treści zaprezentowanych przez uczniów i przeprowadziła pogadankę ze wszystkimi uczniami biorącymi udział w spotkaniu.

                 Bardzo dziękujemy pani Bożenie Nestoruk za przygotowanie wraz z uczniami klas drugich znaków drogowych. Jesteśmy również wdzięczni przedstawicielom policji za filmy edukacyjne, breloczki, elementy odblaskowe i słodycze.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          •      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 r.  przez Polską Izbę Książki. Data ta związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Intencją pomysłodawców było przypomnienie, że głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój poznawczy, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz ćwiczy pamięć. Wspólne czytanie na głos sprzyja budowaniu więzi, pozwala wyciszyć się, pomaga w zrozumieniu samego siebie i świata, uczy empatii, a wreszcie nastraja życzliwie i daje pozytywną energię. W naszej szkole uczniowie z klas 1-3 wysłuchały tego dnia książki pt. "Nie daj się gnębić" M. Młodnickiej, opowiadającej o szkolnych przygodach i problemach z jakimi musiała się zmierzyć główna bohaterka Lenka. We wspólnym czytaniu dla klas 1,2 i 3 wzięli udział zaproszeni goście oraz wybrani uczniowie z klas 3. W świat literatury wprowadziły uczniów Pani Alicja Majewska- Dyrektorka Biblioteki Gminnej w Trzebieszowie, Pani Izabela Ostojaska- Wicedyrektor ZSP w Trzebieszowie Drugim, Pani Dorota Wajszczuk- Bibliotekarka w ZSP w Trzebieszowie Drugim, Pani Wioleta Sekuła- Pedagog Szkolny, Monika Antonowicz- organizator uroczystości, a także uczniowie z klasy trzeciej: Diana Konstanty, Lena Foryszewska, Hanna Antonowicz, Paweł Makosz i Sebastian Sulej.

                 Na koniec zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński:

            „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

            który  (…) życie napełnia światłem, a (…) serca wzruszeniem;

            miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.”

          • "Gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje … .”

          •      Dnia 4 października uczniowie klas trzecich pod opieką Pani Hanny Rzepko i Ewy Wilczyńskiej  wybrali się  na wycieczkę do Parku  Rozrywki i Edukacji  „Farma Iluzji” w Mościskach. Jest to niezwykłe miejsce „gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje … .”

                 Celem  wycieczki było wyrabianie nawyku czynnego spędzania czasu wolnego, zapewnienie aktywnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań oraz integracja uczniów. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym uczniowie mogli się bawić, ale też uczyć i dociekać. Na Farmie dzieci podziwiały  iluzyjne  eksponaty  typu: Lewitujący kran, Studia nieskończoności. Najwięcej wrażeń wywołały: Labirynt luster, tunel zapomnienia, Grobowiec Farona i Latająca Chata  Tajemnic. Uczniowie budowali z gigantycznych klocków, grali w ogromne szachy i byli krasnalami przy  Meblach Olbrzyma. Wiele emocji wzbudziła zabawa w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie. Wizyta w Rezerwacie Smoków zaciekawiła mocno naszych uczestników wycieczki. Kolejnym punktem wycieczki był Plac Zabaw z karuzelami, parkiem linowym, parkiem trampolin i innymi atrakcjami, gdzie uczniowie bawili się do woli. Po obiedzie, w czasie wolnym wycieczkowicze odwiedzili sklep z pamiątkami. Wycieczka do „Farmy Iluzji”  dostarczyła uczniom wielu  niezapomnianych i wspaniałych wrażeń.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 1 A I 1B

          •      „Dzień Chłopaka” – w klasach pierwszych został uczczony 2 października. Z tej właśnie okazji dziewczynki z klas 1 przygotowały dla chłopców małe niespodzianki. Natomiast chłopcy mogli zrelaksować się w tym czasie podczas seansu filmowego. Każdy chłopiec otrzymał mały prezent wykonany przez koleżanki. Dzięki rodzicom uczniowie ten dzień mogli uczcić również słodkim poczęstunkiem.

            Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE !

          • Dzień Chłopaka w klasie IIIa

          •      Wielką niespodziankę sprawiły dziewczynki i rodzice z klasy IIIA swoim kolegom z okazji Dnia Chłopaka. W naszej sali rozbrzmiewały słowa piosenki „Sto lat” zaśpiewanej na część naszych chłopaków. Było dużo życzeń i radości. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu się uczniów klasy IIIA. Chłopcy bardzo dziękują wszystkim za tak miłą niespodziankę!

            Wychowawca klasy IIIA

          • Ognisko z okazji Dnia Chłopaka

          •      W dniu 28 września odbyło się ognisko klasy IIa i IIb z okazji Dnia Chłopaka  na placu przy świetlicy w Popławach – Rogalach. Podczas ogniska uczniowie wesoło spędzali czas, piekli kiełbaski, pianki i jabłka. Bawili się w różnorodne zabawy integracyjne na powietrzu. Ogromną niespodziankę zrobiła nam mama Piotrka, upiekła pyszne gofry z bitą śmietaną i poczęstowała wszystkie dzieci. Po skończonym posiłku dziewczynki odśpiewały ,,Sto lat'' i wręczyły chłopcom upominki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

                 Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom z Rady Rodziców obu klas, którzy przygotowali fajne prezenciki chłopcom oraz Rodzicom Piotrka Matysiaka.

          • Wycieczka do Lasu Odkrywców klas pierwszych

          •      28 września klasy 1A i 1B wybrała się na wycieczkę do ,,Lasu Odkrywców" pod opieką p. B. Zgudki i p. M. Antonowicz. Podążając Aleją Odkrywców, uczniowie dowiedzieli się  jak daleko sięgają korzenie drzew i kto mieszka w leśnych czeluściach. Pierwszaki rozpoznawali również różne gatunki drzew. Uczniowie spędzili wyjątkowy czas wśród drzew, labiryntów, ścianek wspinaczkowych, polanek sensorycznych i huśtawek. Pierwszaki uczestniczyły w warsztatach tworzenia ramek ze skarbów, które znalazły podczas pobytu w Lesie Odkrywców. Na koniec uczniowie zjedli przepyszny obiad i wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi do szkoły.

          • Świętujemy językową różnorodność

          •      Europejski Dzień Języków  to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej. Obchody tego dnia już od lat na dobre zagościły w kalendarzu naszych szkolnych imprez. W tym roku tradycyjnie uczniowie, zarówno ci młodsi jak i ci starsi, uczestniczyli w różnorakich aktywnościach zaproponowanych im przez nauczycieli językowców. I tak uczniowie kl. IV-VIII wykonali plakaty promujące kraje anglojęzyczne. Poszczególne prace promowały wybrany kraj, pokazywały jego ciekawe miejsca i osobliwości. Swoją kreatywność plastyczną uczniowie mogli zaprezentować, biorąc udział w konkursie „ Najpiękniejsza Matrioszka”. Mogli również popisać się swoją wiedzą o historii, kulturze i geografii Rosji, rywalizując w konkursie wiedzy z tego zakresu oraz w konkursie na prezentację multimedialną.

            Laureaci konkursów:

            Kraje anglojęzyczne – plakat

            1. Antoni Kłopotek – kl. V

            2. Zuzanna Barczak, Lena Ostojska, Hanna Kłopotek, Nina Siwiak, Kalina Sierpień – kl. VI

            3. Julia Romaniak, Maja Małycha- kl. VII

            Rosja – jaki to kraj?

            - konkurs wiedzy:

            1. Bartłomiej Matysiak – kl. VII

            2. Piotr Śledź – kl. VII

            2. Wiktor Przybysz – kl. VIII

            - konkurs na prezentację:

            1. Natalia Kokoszkiewicz – kl. VIII

            2. Paweł Wójcik – kl. VIII

            3. Kaja Grudzińska – Kl. VIII

            - Najpiękniejsza Matrioszka

            1. Maria Kłopotek i Wiktoria Podgajna , ex aequo Lena Zdunek i Kornelia Okrasa – kl.VII

            2. Jukia Romaniak i Maja Małycha – kl. VII, ex aequo Weronika Wysokińska, Aleksandra Dybciak kl. VIII

            3. Sandra Niedbała ex aequo Bartłomiej Matysiak – kl, VII

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów i gratulujemy laureatom,

            Nauczyciele języków obcych

             

          • POKAZ BIOLOGICZNY, CHEMICZNY I FIZYCZNY

          •     25 września 2023 r.  ósmoklasiści z naszej szkoły uczestniczyli w pokazach biologicznych, chemicznych i fizycznych na  Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie mogli zobaczyć zarówno klasyczne, jak i trudne do przeprowadzenia w warunkach szkolnych eksperymenty i doświadczenia. Mogli też uzupełnić i powtórzyć wiedzę z zakresu  przedmiotów przyrodniczych. W programie tegorocznych pokazów z fizyki wystąpiły tematy:

            1. Fizyka latania - zaprezentował ją dr Krzysztof Pyszniak, dr Andrzej Droździel oraz Piotr Mendel,

            2. Poprzez zabawę do praw fizyki - zagadnienia z tego zakresu omówili dr Marek Gorgol oraz mgr Paweł Wnuk,

            3. Rezonanse - ten temat przedstawił prof. Marcin Turek i dr Artur Wójtowicz

            4. Termodynamika - te zagadnienia zaprezentował dr hab. Bożena Zgardzińska, prof. UMCS oraz inż. Wojciech Kowalski i dr hab. Zbigniew Surowiec.

            Druga część pokazów obejmowała świat chemicznych przemian. Uczniowie poznali odczynniki kwasowo-zasadowe i niektóre metody określania charakteru roztworów. Były też kolorowe roztwory tworzące np. „ tęczę” i „światła drogowe”. Szczególną uwagę uczniów skupiały eksperymenty na bazie metali aktywnych z efektami samozapłonu i wybuchu.

            W trzeciej części uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę biologiczną i zwiedzić muzeum biologiczne z duża galerią okazów i eksponatów.

                 Zaprezentowane przez naukowców eksperymenty były bardzo interesujące i spektakularne. Chętni  mogli brać czynny udział podczas wykonywania niektórych doświadczeń. Na pokazach uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z dziedziny biologii, chemii i fizyki. W drodze powrotnej do Trzebieszowa ósmoklasiści byli na obiedzie w restauracji.

          • Wycieczka do stadniny koni klas IVa i IVb

          •      21 września 2023 roku uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę z okazji Dnia Chłopaka do stadniny koni w Popławach - Rogalach. Wyjazd był okazją do integracji i niezapomnianej zabawy. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali stajnie, a także dowiedzieli się w jaki sposób dbać oraz karmić konie. Po obejrzeniu zwierząt nastąpiła przejażdżka pod okiem instruktora. Następnie dla wszystkich uczestników zorganizowane było ognisko. Na zakończenie uczniowie mieli okazję przejechać się bryczką.

                 Wycieczka była udana, dostarczyła wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

      • Godziny dzwonków

        Sobota 04.05.2024