• Jasełka dla Babci, Dziadka i Rodziców

•      15 stycznia uczniowie klasy IIb wystawili jasełka dla swoich babć i dziadków, oraz rodziców. Uczniowie z przejęciem prezentowali swoje umiejętności teatralne. Wcielili się w następujące role: Maryi, Józefa, Aniołów, Kacpra, Melchiora, Baltazara, Pastuszków, Narratora, Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami, Sierotkę Marysię, Rybaka ze złotą rybką. Uczniowie pokazali również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Licznie przybyli rodzice, oraz babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje dzieci i wnuczęta i ich piękny występ nagrodzili brawami. Uczniowie obdarowali zaproszonych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Na zakończenie w-ce dyrektor szkoły Pani Filomena Szczęsna podziękowała dzieciom za wspaniały występ i przekazała gościom dużo ciepłych słów, życzyła wielu szczęśliwych lat w zdrowiu.

• Koncert kolęd i pastorałek

„ Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze".

Tymi pięknymi słowami pastorałki powitaliśmy zgromadzonych gości na koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru, który odbył się w naszej szkole 11 stycznia 2024 r.

Na tym wyjątkowym wydarzeniu gościliśmy przedstawicieli władzy samorządowej,  przedstawicieli organu prowadzącego, nauczycieli, a w szczególności licznie przybyłych rodziców i dziadków. Wspólnie kolędowaliśmy i cieszyliśmy się z narodzin Jezusa.

Patrząc w gwiazdę betlejemską, wsłuchani w dźwięki utworów przebyliśmy wzruszającą podróż  do Betlejem. Ten szczególny czas kolędowania to okazja do refleksji i przemiany, aby nasze serca odtajały i bardziej wrażliwe się stały.

Uroczystość zakończył Pan Dyrektor życząc wszystkim obecnym, Bożej radości, miłości i pokoju w tym szczególnym czasie.