• Dla Ciebie Mamo...

• Dnia 20 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klasy II a przygotowali dla swoich Mam montaż słowno-muzyczny. Poprzez wiersz i piosenkę wyraziły swoim  mamom własne  uczucia oraz podziękowały  za trud włożony w ich wychowanie.

• Zajęcia czytelnicze i plastyczne w GOK-u

• Dnia 17.05.2022r. uczniowie z klasy I B mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach czytelniczych i plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie.

Zajęcia czytelnicze miały na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali laurki dla mam z okazji Dnia Matki.

Hanna Rzepko

• Akcja Dobra i Turniej Football 3 - ,,Dla Pokoju”

• W środę 11 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Turniej Fair Play połączony z Akcją Dobra - ,,Dla Pokoju”,  w ramach programu Fair Play ,,Trenuj Bycie Dobrym”.

Turniej był podsumowaniem cyklu zajęć. Głównym celem była integracja dzieci polskich i ukraińskich, stosowanie zasad fair play w sporcie i w życiu.

W turnieju uczestniczyły drużyny składające się uczniów klasy III A i III B. Drużyny wspierane dopingiem kibiców wałczyły z wielkim sportowym zacięciem, zdobywały bramki i punkty fair play.

• Spotkanie uczniów klas trzecich z Panem Robertem Celińskim

• 9 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z Panem Robertem Celińskim -  biegaczem, ultramaratończykiem,  trzykrotnym mistrzem świata masters w biegach przełajowych.  Od kilkunastu lat startuje na najwyżej położonym maratonie na świecie Tenzing Hillary Everest Maraton. Jako jedna z pierwszych osób na świecie (i pierwszy Polak) ukończył  wszystkie zawody World Marathon Majors - cykl największych maratonów świata.

Bieganie w ekstremalnie trudnych warunkach jest jego pasją, sposobem na życie. Jego historia została uwieczniona w zrealizowanym w 2017 roku filmie Chasing the Breath, w którym pokazane jest jego dążenie do marzeń oraz walka z własnymi słabościami.

Robert Celiński pochodzi z Trzebieszowa, jest absolwentem naszej szkoły ( prywatnie wujek i ojciec chrzestny Igi Celińskiej). Spotkanie było wzbogacone zdjęciami z wysokogórskich tras oraz  fragmentami filmów.

Życiowe motto Pana Roberta: ,,Warto walczyć o marzenia” , ,, WALCZ DO KOŃCA”.

Trzecioklasiści wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują Panu Robertowi za poświecony nam czas oraz podzielenie się swoimi przeżyciami i wielką sportową pasją. Trzymamy kciuki  i życzymy kolejnych sukcesów.

• Program Fair Play – Trenuj bycie dobrym.

• Klasa III A pod kierunkiem wychowawczyni P. Jadwigi Galińskiej uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjno - społecznym ,,Programie Fair Play – Trenuj bycie dobrym”.

W ramach tego programu, oprócz zadań sportowych uczniowie wykonali różne zadania dodatkowe:

• ,,Trenuj bycie zdrowym”.
            • Woda –  źródłem  życia.
            • Czysta i dostępną energia  - ,, Porcja pozytywnej energii każdego dnia”.
            • ,,Wszyscy dla wszystkich”- Godna praca – co  na to  Julian Tuwim?
            • Pokój i sprawiedliwość ,,My, dzieci chcemy pokoju".
          • GÓRA GROSZA

• W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przyłączyła się do akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest jednak działanie edukacyjne – pokazanie dzieciom i młodzieży, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł, w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

W sumie udało się nam zebrać kwotę 265 zł. Wszystkim tym, którzy wspomogli akcję serdecznie dziękujemy!!!

Koordynator szkolnego wolontariatu

Wioleta Sekuła

• Rozstrzygnięcie konkursu „Stop Przemocy – Reaguj na przemoc”

• Uczniowie klas I- VIII brali udział w gminnym konkursie plastycznym „ Stop Przemocy – Reaguj na przemoc” organizowanym przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Prace konkursowe wykonało ponad 90 uczniów ze szkół w gminie Trzebieszów.

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli miejsca na podium i wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

Kategoria: Uczniowie klas I-III

I miejsce – Zuzanna Fall (kl. II b)

II miejsce – Marcelina Szlaska (kl. IIa)

Wyróżnienie:

Hanna Antonowicz (kl.I)

Zosia Makosz (kl. II a )

Jakub Zgudka (kl. II a)

Paulina Buczek (kl .II b)

Klaudia Nurzyńska (kl. III b)

Kategoria : Uczniowie klas IV- VI

Wyróżnienie :  Julia Bartczak (kl. VI)

Milena Krasuska (kl. IV)

Kategoria : Uczniowie klas VII- VIII

III miejsce :Lena Podołowska (kl. VII)

Wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu odbyło się na uroczystej Gali w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie. Galę uświetnił zespół Kropelki Rosy, do którego należą także uczniowie naszej placówki.

Nagrody pocieszenia dla uczestników konkursu zostały wręczone w szkole.

Koordynatorami konkursu w naszej szkole była Pani Wioleta Sekuła oraz Pani Bożena Nestoruk .

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników za udział w konkursie i włożony wysiłek w wykonanie prac.