• Kochanej Mamusi …

•      26 maja w klasie I B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Święto, w którym w sposób szczególny powinno okazać się wszystkim mamom szacunek oraz powiedzieć za co je tak naprawdę kochamy.

Uczniowie zaprezentowali dla swoich mam program artystyczny. Były łzy wzruszenia, wspólne fotografie, przepiękne piosenki, tańce i wiersze o mamie.

Wszyscy uczniowie zaśpiewali gromkie „Sto lat” dla swoich mam. Każda mama tego dnia otrzymała od swojej pociechy własnoręcznie wykonany kwiatek. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonali portrety swoich mam. Zadaniem każdej mamy było odgadnięcie, który portret namalowało jej dziecko. Dyr. Szkoły Jarosław Makosz złożył serdeczne życzenia wszystkim mamom, oraz podziękował dzieciom za piękny występ. Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję.

• Jak być bezpiecznym w ruchu drogowym.

•      W ramach przygotowań do Egzaminu na Kartę Rowerową klasa 4 uczestniczyła  w wycieczce do Miasteczka Rowerowego WORD w Białej Podlaskiej. Korzystając z nowoczesnego obiektu uczniowie ćwiczyli umiejętności praktyczne jazdy rowerem w warunkach miejskich. Wykonywali manewry skrętu, bezpiecznego pokonywania skrzyżowań z sygnalizacją świetlną i bez sygnalizacji oraz w ruchu okrężnym. Pracując w grupach pod opieką p. Filomeny Szczęsnej i p. Marleny Juszczyńskiej  uczniowie utrwalali zasady ruchu drogowego rozwiązując zagadki, krzyżówki i układanki. Realizowali też ćwiczenia jak pomagać przy urazach i wypadkach. Wyjazd był formą przygotowania do egzaminu na Kartę Rowerową i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz okazją łączenia nauki z zabawą.

• Klasy III a i III b na wycieczce.

•      W poniedziałek 22 maja obie klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Bałtowa. Tam podążały ścieżką dydaktyczną, podzieloną na okresy geologiczne, dzięki czemu poznały burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Odwiedziły Sabatówkę - magiczne miejsce, które przeniosło wszystkich w świat wiedźm, czarownic i białej magii. Obejrzały kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych. Bardzo ciekawym punktem wycieczki była wizyta w trójwymiarowym oceanarium , gdzie podziwiały podwodne życie ogromnych gadów, które żyły na Ziemi miliony lat temu. Jednak najwięcej uciechy sprawił naszym uczniom Park Rozrywki, gdzie mogli do woli korzystać z mnóstwa różnych atrakcji.

• Grzegorz Kowalczyk laureatem konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom

•      27 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom.

W eliminacjach wzięło udział 61 uczestników z 20 powiatów województwa lubelskiego, którzy konkurowali ze sobą  w trzech kategoriach wiekowych. W grupie drugiej I miejsce zajął - uczeń naszej szkoły – Grzegorz Kowalczyk z klasy VIIII. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy sukcesu w finale.

• XXIII edycja turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"

•      Dnia 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Po zajęciu pierwszego miejsca w swojej grupie awansowali do finału. Po emocjonującej walce wywalczyli I miejsce - awansując do kolejnego etapu rozgrywek wojewódzkich.

GRATULACJE dla zespołu, w skład którego wchdzą:

Fabian Celiński - Spodar

Marcin Małycha

Szymon Krzyszczak

Aleksander Zdunek

Sebastian Sulej

Maciej Krasuski

Mateusz Wilczyński

Paweł Makosz

Bartłomiej Antonowicz

Grzegorz Kłopotek

• SZKOLNE POKAZY Z CHEMII I FIZYKI 2023

•      W dniu 18 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim odbyły się pokazy z serii "Świat jest ciekawy. Fascynująca chemia. Pasjonująca fizyka".

Uczniowie z klas VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli chemii i fizyki w osobach p. F. Szczęsnej i p. U. Kisiel przygotowali i  przeprowadzili doświadczenia eksperymenty dla młodszych koleżanek i kolegów. Podczas pokazów uczniowie mogli zaobserwować, że świat wokół nas to arena ciągłych procesów fizycznych i efekt wielu reakcji chemicznych. Główne role tu odgrywają znane pierwiastki, związki chemiczne, ciała fizyczne, substancje, a sterują tym  prawa, reguły, zasady, które próbujemy odkryć, przewidzieć lub wykorzystać w praktyce. Wykorzystując przygotowane samodzielnie odczynniki chemiczne badaliśmy właściwości substancji z codziennego użytku m.in. pasta do zębów, mydło, soda, ocet oraz kolorowe roztwory, które tworzą. Z fizyki uczniowie przedstawili: własności cieczy nienewtonowskiej, wzajemność oddziaływań ciał, zjawisko odrzutu, rezonans mechaniczny, eksperymenty ze sprężyną slime, sposoby pompowania balona.

Krótko mówiąc w rolach głównych wystąpiły: ZASADY FIZYCZNE I SUBSTANCJE CHEMICZNE rozbudzając w uczniach zainteresowanie i ciekawość otaczającym nas światem.