• 232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

•    W czwartek 27 kwietnia 2023 roku cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej Akademii poświęconej wyżej wymienionemu świętu. Uroczystość przygotowała i przeprowadziła klasa V wraz z chórem szkolnym.

Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły przez Poczet Sztandarowy odśpiewaliśmy Hymn Polski. Później przemawiał Pan Dyrektor Jarosław Makosz, który opowiedział krótko o historii XVIII -wiecznej Polski, czasie w którym Polacy tracący już swoje niepodległe państwo stworzyli tak  ważny dokument, jakim była Konstytucja 3 Maja.

Następnie konferansjerzy Lena Ostojska i Krystian Skolimowski rozpoczęli narrację dotyczącą wydarzeń związanych z powstawaniem Konstytucji. Mogliśmy wysłuchać pięknych polskich pieśni patriotycznych. Były to: „Hymn Polski” , „ Witaj Majowa Jutrzenko”, „Kwiaty Polskie, „ Flaga” i  „Rota”.

Cały przebieg Akademii odzwierciedlał wydarzenia z XVIII wieku, które były związane z powstawaniem pierwszej w Europie , a drugiej na świecie Ustawy Zasadniczej.

Na końcu uczniowie klasy piątej, Zuzanna Bartczak i Karol Szmulik przedstawili istotne informacje dotyczące Dnia Flagi, który jest obchodzony w Polsce 2 Maja. Oprawę muzyczną Akademii zorganizowały Pani Dyrektor Filomena Szczęsna i pani Bożena Nestoruk. Uczniów do narracji i recytacji przygotował pan Piotr Zarzycki.

Po skończonej uroczystości przemawiał Pan Dyrektor Jarosław Makosz, który oprócz spraw organizacyjnych nawiązał do Dnia Flagi.

• WYNIKI REKRUTACJI

• Wyniki rekrutacji do Przedszkoli i klasy I ZSP

w Trzebieszowie Drugim zamieszczone

są na drzwiach wejściowych budynków.

• Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej !!!

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

lecz przez to czym dzieli się z innymi…”

Jan Paweł II

Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej „Babeczki wielkanocne dla Wiktorka” zorganizowanej przez  Szkolny Wolontariat oraz SU. Kwota, którą udało nam się zebrać to 3190 zł. Dziękujemy rodzicom i uczniom klas IV, V, VI i VII oraz nauczycielom za przygotowanie przepysznych babeczek, a także wszystkim, którzy dołożyli  swoją cegiełkę do tego, by Wiktorek Jankowski mógł zebrać pieniążki na bardzo kosztowną operację nóżek. Dodatkowo klasa V przekazała dla Wiktorka 201 zł ze sprzedaży pierniczków.

Kolejny raz udowodniliśmy, że jako społeczność szkolna, nie potrafimy przejść obojętnie wobec losu drugiego człowieka. Bardzo doceniamy zaangażowanie i jeszcze raz dziękujemy  wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za wrażliwość, dobro i empatię. A Wiktorkowi, jego rodzicom i siostrze życzymy dużo zdrówka, radości i wytrwałości oraz dużo życzliwości od ludzi, aby jak najszybciej udało się zebrać pełną kwotę na potrzebną operację.

Szkolny Wolontariat oraz Samorząd Uczniowski

• Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

•      W dniu 30.03.2023 r. w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą Gminę reprezentował uczeń klasy 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim - Grzegorz Kowalczyk.

Eliminacje odbywały się w formie testu, w którym wyłoniono 3 uczniów, którzy później walczyli o miejsce w drugim etapie odpowiadając na pytania ustne.

Uczeń naszej szkoły najlepiej wypadł zarówno w etapie pisemnym oraz ustnym, zajmując 1 miejsce.

Gratulujemy Ci Grzegorz i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.

• ,,Wiem, potrafię, rozumiem”

• Klasa II a pod kierunkiem p. Jadwigi Galińskiej realizuje projekt integracyjno – edukacyjny ,,Wiem, potrafię rozumiem”.  23 marca 2023 r. odbyło się podsumowanie I etapu tego projektu. W spotkaniu uczestniczyła w-ce dyrektor szkoły P. Filomena Szczęsna, wychowawczyni p. Ewa Wilczyńska, pedagog p. Wioleta Sekuła oraz Rodzice uczniów klasy II a.

Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin edukacji. Ważnym zadaniem było doskonalenie umiejętności interpersonalnych.

Wspólne wykonanie zadań sprawiło wszystkim  wiele radości. Rywalizacja  podczas wykonywania zadań dostarczała pozytywnych emocji