Dnia 3 kwietnia grupa 6 latków wybrała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia wystawy amonitów, wystawy pt. W polu i zagrodzie oraz pt. Nie tylko miód. Największą atrakcją dla dzieci okazały się warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki ozdabiały jajka woskiem pszczelim, a następnie zostały pofarbowane w roztworze wody i bibuły.
Wycieczka do Muzeum
- 6
TURNIEJ SZACHOWY.
W czwartek 28 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole wyżej wymieniony Turniej . Startujący w nim uczniowie byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I- III oraz klasy IV –VIII. Po trwających dwie godziny zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Miejsce I zajął Grzegorz Kowalczyk z klasy czwartej, drugie miejsce zajął Maciej Nestorowicz z klasy V a, a na trzecim miejscu znalazł się Juliusz Kryński z klasy IV . W kategorii klas I – III szkoły podstawowej zwyciężył Jan Kowalczyk wyprzedzając Piotr Śledzia i Damiana Krasuskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe . Turniej zorganizował pan Piotr Zarzycki.
2
Warsztaty fotografii otworkowej i wizyta w drukarni Radzyniu Podlaskim
- 24
Motylki w Muzeum w Łukowie
W środę, 3 kwietnia, wybraliśmy się z wizytą do Muzeum w Łukowie. Głównym celem naszej wycieczki był udział w warsztatach wielkanocnych. Skorzystaliśmy również z okazji i zwiedziliśmy wystawy muzealne. Największą atrakcją muzeum okazała się sala przedstawiająca łukowskie amonity, w której dzieci zobaczyły figury dinozaurów. Potem nadszedł czas na ozdabianie jajek rozgrzanym woskiem i farbowanie ich w roztworze bibuły i wody.
2
Wycieczka do Warszawy
20 marca 2019 r. uczniowie klasy czwartej, pod opieką p. Anny Wałachowskiej i ks. Marcina Cierzyka, wybrali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, w którym dzieci poznały różne prawa fizyki. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego - obserwacja zwierzęta i przejazd lokomotywą. Następnie grupa udała się do restauracji Mc Donalds, a stamtąd na film 6D pt. Niebezpieczna kopalnia. Uczniom bardzo podobał się dzień spędzony w stolicy i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Dzień Patrona
- 30
W gabinecie weterynarza
Dnia 5 marca 2019 r. w związku z tematyką o zwierzętach klasa II b wybrała się do Pana weterynarza Andrzeja Romaniaka, który jest tatą uczennicy naszej klasy Julii Romaniak. Pan weterynarz opowiedział uczniom o trudnej i odpowiedzialnej pracy weterynarza, oraz o tym jakie zwierzęta leczy i jakich używa do tego przyrządów. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza i jak należy dbać o domowych pupilów. Brali aktywny udział w spotkaniu zadając mnóstwo pytań. Na zakończenie wizyty został ogłoszony konkurs nt.,,wiadomości o zwierzętach”. Konkurs wygrał ucz. Karol Blicharz w nagrodę otrzymał puzzle edukacyjne ,,Biowet'' Puławy. Pan doktor wszystkich uczniów naszej klasy poczęstował słodkościami, oraz wręczył pamiątkowe długopisy.
Jolanta Smarż
11
Spotkanie z Policjantem.
21marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Łukowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.
Powitanie Wiosny w grupach przedszkolnych.
21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły w wiosennych przebraniach. Uroczystości powitania Wiosny w każdej grupie rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
2
Wycieczka do Łukowa
18marca 2019 r. dzieci z Grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do kina w Łukowie. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „Asteliks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”.Po seansie wszyscy udaliśmy się do pizzerii Da Grasso.Celem wizyty było zapoznanie dzieci ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie ich na kulturalne zachowanie się w restauracji. Największe wrażenie zrobiły na nas pokaz przygotowania pizzy oraz jej degustacja. Wszystkim pizza bardzo smakowała. Na koniec każdy otrzymał drobny prezent – dyplom, puzzle i balon z nazwą pizzerii.
5
Leśna przygoda
Przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się ponownie na przedstawienie do Łukowskiego Ośrodka Kultury. Spektakl opowiadał o przygodach przejedzonego Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki Ulki, którzy budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą naszej Planecie. Dzieci po bajce zrozumiały, że Planeta Ziemia to nasz wspólny dom i wszyscy musimy o niego dbać.
Zarządzenie Wójta w sprawie terminów rekrutacji oraz wzory wniosków.
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,Król Władysław Jagiełło w Trzebieszowie ''
Cel konkursu:
- Uaktywnienie uczniów w kierunku plastycznej interpretacji wiedzy historycznej.
- Kształtowanie wyobraźni poprzez prace plastyczne.
- Poszukiwanie indywidualności twórczych.
Warunki uczestnictwa:
- Zadaniem uczestników jest zobrazowanie tematu przewodniego konkursu. Wizja twórcy obejmować może takie zagadnienia jak:
- przejazd króla Władysława Jagiełły, jego dworu oraz rycerzy przez Trzebieszów
- rycerze i dwór Władysława Jagiełły,
- polowanie w lasach , w okolicy Trzebieszowa z udziałem króla Władysława Jagiełły,
- inne wyobrażenia zainspirowane tematem przewodnim.
- Do konkursu zapraszamy uczniów klas IV-VI . Wykonawcą może być jeden uczeń lub zespół (maksymalnie 3 osoby).
- Technika wykonania pracy:
- przestrzenna
- płaska ( format A1, dowolna technika malarska -kolaż, pastele, akwarele, rysunek
i inne)
- Prace należy podpisać z tyłu podając imię, nazwisko, klasę.
- Termin oraz miejsce składania prac:
- Prace należy złożyć do dnia 25 marca 2019 r. w bibliotece szkolnej. Po terminie prace nie będą przyjmowane.
Rozstrzygniecie konkursu:
Jury wybierze trzy najciekawsze prace. Dopuszcza się możliwość przyznania dodatkowych nagród lub wyróżnień. Ogłoszenie wyników konkursu wraz z wręczeniem nagród nastąpi podczas Dnia Patrona Szkoły.
Zapraszamy!!
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego pt. „Portret króla Władysława Jagiełły”
- Cele konkursu
- rozbudzanie wyobraźni oraz możliwość zaprezentowania zdolności plastycznych,
- ciekawe spędzanie wolnego czasu,
- wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę.
- Przedmiot konkursowej rywalizacji
Zadaniem uczestników jest wykonanie portretu króla Władysława Jagiełły. Liczy się pomysłowość, oryginalność, nowatorskie techniki oraz oddanie klimatu czasów Władysława Jagiełły lub umiejscowienie postaci w czasach współczesnych.
- Formy pracy
- format A3 ( wymiary formatu A3 w cm: 29,7 x 42 cm )
- technika dowolna ( np.: malarstwo, rysunek, kolaż, witraż , wydzieranka, wyklejanka itp.)
- na odwrocie pracy prosimy umieścić dane autora/ autorów: Imię i nazwisko / nazwisko rodziny, klasa
- uwaga! jedna praca - jeden autor/autorzy;
- Czas trwania konkursu
18.03 - 25.03. 2019 r.
Po upływie terminu prace nie będą przyjmowane.
- Miejsce składania prac
Biblioteka szkolna
- Uczestnicy konkursu
Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz ich rodzin. Mile widziane prace wielopokoleniowe.
- Jury
Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez Organizatora,
Komisja konkursowa dokona oceny prac biorąc pod uwagę następujące kryteria:
- zgodność z tematem konkursu,
- walory estetyczne i wizualne przedstawionej pracy,
- ciekawy i oryginalny sposób ujęcia tematu.
- Nagrody
Autorzy najlepszych prac uhonorowani zostaną nagrodami rzeczowymi.
Rozdanie nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej nastąpi w dniu 29 marca 2019 r. podczas Dnia Patrona Szkoły.
Zapraszamy !!
III RAJD PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W sobotę 2 marca 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w III Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczął się on oglądaniem wystawy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebieszowie. Tuż przed wyjściem zaopatrzyliśmy się we flagi biało - czerwone i kamizelki odblaskowe. Następnie udaliśmy się na cmentarz, na grób Antoniego Dołęgi – ps. „ Znicz”, który ukrywał się przed komunistami po zakończeniu II wojny światowej na naszych terenach.
Dalej było już kilka kilometrów marszu do Szaniaw Poniat pod Pomnik Mitropa. Tam mogliśmy się spotkać z innymi uczestnikami Rajdu, którzy pieszo dotarli z Łukowa. Wysłuchaliśmy prelekcji dotyczących akcji Mitropa, jaką przeprowadzili partyzanci w 1946 roku na stacji kolejowej w Szaniawach Poniatach. Organizatorem Rajdu była Gmina Trzebieszów i GOKiW w Trzebieszowie. Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Trzebieszów Pan Mirosław Szekalis, Przewodniczący Rady Gimniny Trzebieszów Pan Andrzej Nurzyński i Dyrektor GOKiW w Trzbieszowie Pani Ewa Śledź. Na koniec skosztowaliśmy pysznej „ grochówki” serwowanej przez strażaków. O godzinie 14- tej rozjechaliśmy się do domów. Opiekunami na Rajdzie byli: Pan Dyrektor Jarosław Makosz, pan Piotr Pierzchalski i pan Piotr Zarzycki.
6
Dyskoteka ostatkowa przedszkolaków.
- 4
Głośne czytanie w klasa II
W klasie II a i II b w środę 30 stycznia odbyło się już piąte spotkanie w ramach projektu "Czytanie zbliża". Tym razem bardzo miło było nam gościć pana Rafała Zdunka, tatę Lenki, który przygotował dla nas opowieść o superbohaterze. To był bardzo dobry wybór, ponieważ po wysłuchaniu opowiadania dyskusjom na temat wielkich mocy nie było końca.
Hanna Poręba
Dzień kota w przedszkolu.
- 5
Warsztaty kulinarne przedszkolaków
Przedszkolaki, które uczęszczały do przedszkola na zajęcia feryjne miały okazję uczestniczyć w serii warsztatów kulinarnych. Rozpoczęliśmy naszą przygodę od samodzielnego przygotowania śniadania w formie kanapek. Poprzez słodkie desery z galaretką, samodzielnie krojone kopytka dotarliśmy do prawdziwego kuchennego mistrzostwa - dzieci własnoręcznie zagniatały ciasta na pizzę, słodkie ciasteczka, przygotowały ciasto na naleśniki. Warsztaty dostarczyły małym kucharzom wiele radości i z pewnością stały się zachętą do częstszej pomocy rodzicom w kuchni.
12
III RAJD PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH im. chor. Antoniego Dołegi
Organizator: Gmina Trzebieszów
Współorganizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie,
DATA RAJDU: 2 marca 2019 r.
www.ostatniwyklety.gminatrzebieszow.plRegulamin: Regulamin-III-rajd-ZW.pdf
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025