24 września 2019 r. prawie wszyscy uczniowie klas II a i II b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, następnie byliśmy w Manufakturze Cukierków. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć kolejne etapy powstawania cukierków „z uśmiechem”. Każdy z uczestników otrzymał rożek pełen cukierków i kolorowy lizak. Pogoda nam sprzyjała, więc spacerem udaliśmy się na obiad. Ważnym punktem programu okazała się przejażdżka metrem. I tak dotarliśmy na Stadion Narodowy. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Już planujemy następne wyjazdy.
Wycieczka do Warszawy klas II
- 12
Biblioteka w pniu zachęca do czytania książek
"Biblioteka pod gołym niebem"
20 września została otwarta "Biblioteka pod gołym niebem". Nietypowa biblioteka jest dostępna dla wszystkich, znajduje się w plenerze na placu szkolnym w pniach trzech zabudowanych dachem drzew. W drzewach znajdują się wyżłobione cztery komory na książki. Na dachu biblioteki zamontowana została bateria fotowoltaiczna dzięki temu biblioteka jest oświetlona. Znajduje się też gniazdo do ładowania telefonu. Książki do tej biblioteki ufundowali mieszkańcy, a także Nadleśnictwo Łuków. Na otwarciu biblioteki pod chmurką był Sł. Karczewski. Jest to wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej, biblioteki i Nadleśnictwa Łuków. Taka biblioteka ma zachęcić do czytania książek. Przy okazji można podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami.
15
Pokazy fizyczne i chemiczne
Dnia 17 września 2019 roku uczniowie z klasy VIII pod opieką p. Ewy Bazeli i p. Urszuli Kisiel wzięli udział w pokazach fizycznych i chemicznych, które odbyły się w Instytucie Fizyki i na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Celem pokazów była popularyzacja przedmiotów przyrodniczych poprzez prezentację interesujących doświadczeń. Program obejmował zagadnienia z fizyki (ruch obrotowy, termodynamika, prąd elektryczny, rezonans) oraz chemii (między innymi: reakcje egzotermiczne i endotermiczne, doświadczenia z ciekłym azotem).
Terminarz roku szkolnego 2019/2020
Podręczniki do religii na rok szkolny 2019/20
Pszczółki w Deskaj Parku
W dniu 6 czerwca 2019 r. grupa 6-latków wyruszyła na wycieczkę do „Deskaj Parku” w Łukowie. Pogoda była wspaniała i sprzyjała aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dzieci na początku odbyły się zajęcia z Dogoterapii, które poprowadziła dogoterapeutka Pani Monika, wraz ze swoim przyjacielem pudlem królewskim- Ami. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Mogły poznać jego działania społeczne – to w jaki sposób pomaga innym, a także w jaki sposób okazuje radość czy gniew. Uczyły się też jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa, pogłaskanie go czy nakarmienie smakołykami przyniesionymi przez właścicielkę pieska. Następnie wysłuchały pogadanki dotyczącej zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z dostępnych atrakcji w parku linowym, po czym przystąpiły do wspinaczki, pokonując własne słabości. Dużym zainteresowaniem cieszyła się trasa linowa rozpięta między drzewami, którą dzieci przeszły bardzo sprawnie. Zjazdy na „tyrolce” i zjeżdżanie na dmuchańcu również sprawiło wiele radości. Wspaniałą przygodą był przejazd na kucyku i bryczką. Po tak wielu atrakcjach, pieczona na ognisku kiełbaska smakowała wyśmienicie. Na zmęczonych zabawą przedszkolaków czekały hamaki, w których mogli sobie odpocząć po dość aktywnym wysiłku fizycznym. Po wspaniałej zabawie dzieci wróciły do przedszkola.
4
DZIEŃ RODZINY W PSZCZÓŁKACH
Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji, 3 czerwca starszaki zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny. W programie przygotowanym specjalnie dla rodziców znalazły się: przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”, okolicznościowe wiersze i piosenki podkreślające wielką miłość do rodziców. Na koniec zaproszono rodziców na słodki poczęstunek. Dzieci wręczyły rodzicom w prezencie własnoręcznie zrobione w GOKiW w Trzebieszowie laurki, serduszka z koralików pyssla z magnesem oraz tulipany wykonane podczas warsztatów krawieckich.
IX Spartakiada Przedszkolaków
Dnia 11.06 po raz dziewiąty najmłodsi mieszkańcy gminy sprawdzali swoje siły w „Spartakiadzie Przedszkolaków”. W sportowych zmaganiach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Szaniawach, naszą szkołę reprezentowało 10 osób z najstarszej grupy przedszkolnej PSZCZÓŁEK.Wszystkie drużyny, które brały udział były według organizatorów zwycięskie i otrzymały nagrody rzeczowe dla przedszkola.
3
„Tańcowała igła z nitką”- warsztaty krawieckie w przedszkolu
Dnia 23 maja przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach krawieckich. Pani krawcowa wprowadziła dzieci w tajniki posługiwania się przyborami krawieckimi, maszyną, centymetrem krawieckim, naparstkiem i igłą. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały różnej wielkości i koloru guziki, szpulki z nićmi oraz materiały krawieckie. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż z pozoru przyjemna wcale nie jest łatwa. Każde dziecko z pomocą Pani krawcowej, przygotowało niespodziankę dla mamy. Dla wszystkich była to wspaniała przygoda.
Wycieczka do Białowieży
Dnia 17 maja w piątkowy wczesny ranek uczniowie klas II a i II b wybrali się na wycieczkę do Białowieży. Na początku oglądali dzikie zwierzęta żyjące w rezerwacie, a następnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt. „Zwierzęta Puszczy Białowieskiej” w Centrum Przyrodniczo – Edukacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego. Pod kierunkiem przewodnika obejrzeli też ekspozycje Muzeum Leśno – Przyrodniczego. Fajnym punktem programu okazała się wizyta w Piernikowej Chatce Baby Jagi. Tutaj odbyło się interaktywne przedstawienie, warsztaty piernikowe oraz ognisko.
Hanna Poręba, Jolanta Smarż
1
Zajęcia plastyczne
22 maja klasa II a i II b odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury, gdzie wspólnie z paniami, przez które zostały zaproszone, wykonywały przepiękne upominki dla swoich mam. Z kolorowych, gotowych elementów powstały jedyne w swoim rodzaju laurki oraz przepiękne kwiaty w kształcie serca. Wyprawa do pobliskiego GOKu była bardzo owocna.
Hanna Poręba, Jolanta Smarż
3
Przedszkolaki na przedstawieniu pt. Igraszki czarodziejki Honoratki
Dnia 17 maja 2019 r. gośćmi w naszym przedszkolu byli aktorzy Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku. Przedszkolaki z grupy Misie, Motylki i Pszczółki oraz zaproszone dzieci z Przedszkola w Jakuszach obejrzały przedstawienie pt. „Igraszki czarodziejki Honoratki”. Tematem przewodnim była ekologia. Dzieci wspólnie z czarodziejką Honoratą Szczerbatą uczyły się właściwych zachowań proekologicznych. Z jeżem, doktorem Czyści-Ząbkiem, utrwaliły zasady dbania o higienę jamy ustnej oraz przypomniały sobie numery alarmowe. Czarodziejka Honorata dzięki pomocy przedszkolaków nauczyła się trzech magicznych słów: ,,proszę, przepraszam, dziękuję”.
Widowisko w bardzo ciekawy sposób, poprzez zabawę i dobry humor pokazało dzieciom, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo, zarówno w sytuacjach zagrożenia, jak i na co dzień.
1
Czytanie zbliża ...
Dnia 15 maja odbyło się już ostatnie spotkanie w ramach projektu "Czytanie zbliża". Tym razem swoją obecnością zaszczyciła nas pani wicedyrektor Filomena Szczęsna, która w iście aktorski sposób zaprezentowała fragment książki "O przygodach Wróbelka Elemelka". Nic dziwnego, że nasi uczniowie słuchali w wielkim skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem.
Hanna Poręba, Jolanta Smarż
2
"Plastusiowy Pamiętnik''- teatrzyk dla dzieci.
Dni 14 maja 2019 r gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja ,,Magik'' z Białegostoku. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej oraz zaproszeni uczniowie ze szkoły Podstawowej w Jakuszach obejrzeli przedstawienie pt. ,,Plastusiowy Pamiętnik''. Niezwykle ciekawe przygody małego plastusiowego ludka i jego przyjaciół dostarczyły dzieciom wielu wrażeń . Przedstawienie oprócz wartości artystycznych,niosło ze sobą też elementy wychowawcze. Na koniec dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
J. Smarż
1
Głośne czytanie
30 kwietnia 2019 r. obie klasy drugie gościły swojego starszego kolegę ucznia VII kl. Kacpra Kowalczyka, który w ramach projektu "Czytanie zbliża" zaprezentował bardzo ciekawą opowieść pt. "O kaczątku, które chciało złowić księżyc". To bardzo miłe, kiedy młodsi uczniowie z uwagą i zapartym tchem słuchają czytania starszego kolegi.
Hanna Poręba, Jolanta Smarż
2
Karta rowerowa
Publikacja Sprawozdania finansowego za 2018 rok
Zgodnie § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej,sprawozdanie finansowe
Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Trzebieszowie Drugim na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej GminnegoZespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Trzebieszowie:http://www.gzosiptrzebieszow.szkolna.net/
Zaproszenie
W imieniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Trzebieszowie mamy zaszczyt zaprosić Rodziców, Opiekunów oraz Przyjaciół naszej Szkoły do udziału w obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się 10 maja 2019r. o godz. 10.00.
Dyrektor Szkoły
mgr Jarosław Makosz
Uwaga uczniowie i rodzice.
W zakłądce - uczniowie i rodzice - znajdują się ważne informacje dotyczące rekrutacji oraz egzaminów.
Archiwum Aktualności
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025