• A w karnawale trzeciaki lubią bale.....

          •       W środę 9 lutego w klasie IIIb odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów.

            Dwa dni wcześniej uczniowie klasy trzeciej na swoich zajęciach edukacyjnych z plastyki przyozdobili swoją klasę w różnokolorowe serpentyny, balony, dzięki temu klasa zamieniła się w salę balową. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów balowych oraz pysznego, słodkiego poczęstunku.

          • ,,KAŻDE DZIECKO JEST ZDOLNE” – KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY.

          • Karnawał - czas zabawy i radości.

            Karnawałowe bale - to piękne kreacje, maski, kostiumy, czasem przedziwne stroje. Kreatywni trzecioklasiści,  zamiast masek wykonali zabawne karnawałowe portrety.  Tworzenie jak i sama prezentacja portretów sprawiła wszystkim wiele radości. 

          • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

          • Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

            będą czasem spokoju i szczęścia,

            radości przeżywanej w gronie najbliższych

            oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

            Niech Nowy Rok 2022 przyniesie wszelką pomyślność

            i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.

                                                         

                                                                                               

             

            Życzy

            Dyrekcja wraz z pracownikami

            Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

            w Trzebieszowie Drugim

          • Szkolni wolontariusze wsparli Szlachetną Paczkę

          • Wolontariusze z klasy VIII a wsparli akcję charytatywną  Szlachetna Paczka. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Przedszkole w Trzebieszowie Drugi w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej objęło opieką najbardziej potrzebujące rodziny z gminy Trzebieszów. Do tworzenia Szlachetnych Paczek przyczyniła się cała społeczność przedszkolna : dzieci, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedszkola. Na koniec odbyło się wielkie pakowanie. W akcję włączyli się wolontariusze z klasy VIII a. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne produkty, trzeba je było zapakować w przyniesione przez uczniów kartony. Następnie  wolontariusze opakowali je  w ozdobny papier.  Gotowe  paczki przekazali do GOPS w Trzebieszowie Drugim.

            Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że wspaniale jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do tej akcji.

                                                                                              Koordynator szkolnego wolontariatu

                                                                        Wioleta Sekuła

          • Mikołajki w klasach młodszych

          • 6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Do klas młodszych przybył nawet Mikołaj ze swoimi pomocnicami, wręczając uczniom upominki. Wszyscy spędzili ten dzień w miłej i świątecznej atmosferze.

          • 25 XI Dzień Pluszowego Misia

          • Klasa IIIB na zaproszenie Pani bibliotekarki Jadwigi Celińskiej wybrała się do Gminnej Biblioteki w Trzebieszowie, aby tam świętować,,Dzień Pluszowego Misia''

            W tym dniu każdy uczeń przyniósł ze sobą swoją ulubioną maskotkę – misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych.

            Pani Jadzia zapoznała nas z historią święta Pluszowego Misia i przeczytała  nam piękną bajkę o misiu, która bardzo się dzieciom podobała i ochoczo odpowiadali na zadawane pytania.

            Następnie uczniowie bezbłędnie mieli rozpoznać najbardziej popularne misie, które były umieszczone na tablicy. Uczniowie oglądali i czytali fragmenty książek o misiach, układali puzzle, oraz kolorowali swoje misie.

            Wielką atrakcją była zabawa przy muzyce i łapanie mydlanych baniek.

          • 20 XI  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          •      Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu w wielu krajach, dzieci i dorośli podejmują wspólnie inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi których prawa nie są respektowane.

            To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

                Uczniowie klasy IIIB w tym dniu przyszli do szkoły ubrani na niebiesko - w kolorze UNICEF. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka.

            Nauczyliśmy się piosenki pt ,,Dziecka Prawa'', oraz uczniowie w grupach wykonali plakaty prezentujące wybrane Prawa Dziecka''

          • Głośne czytanie o Niepodległej Polsce

          •      10 listopada w ramach projektu ,,Czytanie rozwija wyobraźnię'' gościliśmy w naszej klasie Panią Dorotę Wajszczuk bibliotekarkę naszej szkoły, która przeczytała nam książkę pt. ,,Komendant wolnej Polski'' o Józefie Piłsudskim, którą napisał Wojciech Widłak.

                 Głośne czytanie tej książki było okazją do zapoznania dzieci z postacią Józefa Piłsudskiego i w skrócie historii tego wybitnego Polaka.

                 Uczniowie zapoznali się również z informacjami o dawnej Polsce, wydarzeniach, które miały miejsce w Europie, kiedy Polski nie było na mapach i kiedy odzyskała niepodległość.

          • I GMINNY SZKOLNY TURNIEJ  SZACHOWY

          • We wtorek, 9 listopada 2021 roku w Gminnym Ośrodku i Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie Drugim uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w zawodach szachowych. Był to wyżej wymieniony Turniej Szachowy. Na zawody te przyjechali także uczniowie z innych szkól podstawowych  z terenu Gminy Trzebieszów. Rozgrywki toczyły się w 3 kategoriach wiekowych.

            W kategorii klas I-III drugie miejsce zajął Maciej Izdebski, a  trzecie miejsce Paweł Makosz. Obydwaj uczniowie chodzą do  klasy 1 a.

            W kategorii klas IV-V  pierwsze miejsce zajął Piotr Śledź z klasy  5, a drugie miejsce zajął Krzysztof Wilczyński z klasy 4.

            W kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce zajął reprezentujący naszą Szkołę Błażej Wałachowski z klasy 8 b.

            Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy, a laureaci otrzymali nagrody dwa dni później podczas Gminnych obchodów Święta Niepodległości.

             

          • Wycieczka uczniów klasy V i VI do Warszawy.

          • Korzystając z pięknych i pogodnych dni jesiennych, uczniowie klasy V i VI pod opieką swoich wychowawczyń, 29 października 2021r.  udali się na wycieczkę do stolicy Polski-Warszawy.

            Podróż rozpoczęliśmy  bardzo wcześnie, bo już o  godz. 6.00  byliśmy w autokarze i ruszyliśmy do Warszawy. Poranny czas minął w miłej atmosferze. Pani pilot opowiadała różne historie związane z celem naszej wyprawy, a w Warszawie, z okien autokaru mogliśmy podziwiać architekturę tego miasta. Naszą uwagę zwrócił Stadion Narodowy i zabytkowe  kamieniczki na Starym Mieście.

            Około 9.00 byliśmy już na miejscu. Udaliśmy się do warszawskiej galerii-Nowa Praga-miejsca rozrywki i rekreacji. Tutaj spędziliśmy czas do godzin południowych. Na początku wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych „na wesoło”. W mini laboratorium., pod okiem eksperta, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, przeprowadzaliśmy różnorodne, spektakularne doświadczenia  z mrożonym  azotem. Każdy mógł samodzielnie wykonać eksperyment z owocami, słodyczami, czy nawet balonem. Była to bardzo ciekawa „lekcja chemii na wesoło”. Mogliśmy rozwinąć swoje umiejętności i możliwości poznawcze.

            Następnie udaliśmy się na wystawę Cosmos Diskovery, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Zwiedzaliśmy ją z dużym zainteresowaniem. Zobaczyliśmy różnorodne i oryginalne eksponaty z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, unikalną kolekcję skafandrów i prawdziwe modele statków , promów kosmicznych oraz rakiet. Obejrzeliśmy też ciekawy film o historii  załogowych lotów kosmicznych, który był kwintesencją wystawy.

            Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w Hulakula , czyli w kręgielni. Z dużą niecierpliwością czekaliśmy na ten moment. Chcieliśmy troszeczkę pobawić się, a zarazem porywalizować. Zostaliśmy podzieleni na grupy, każda miała do dyspozycji tor bowlingowy. I zaczęliśmy. Niełatwo było rzucać celnie kulami. Czasami nam to nie wychodziło ,ale po kilku próbach nabraliśmy wprawy. Ta rozrywka sprawiła nam ogromną przyjemność, szkoda było opuszczać tory, ale niestety musieliśmy,  bo czekał na nas pyszny obiad.

            Około godz.13.00 udaliśmy się do autokaru ,aby dotrzeć do kolejnego celu naszej wyprawy. Po krótkiej przejażdżce po ulicach Warszawy dotarliśmy do Wilanowa. Zespół Pałacowo-Zamkowy zwiedzaliśmy z  panią przewodnik. Na początku oprowadzono nas po komnatach pałacowych, w których przebywał wraz ze swoją rodziną król polski-Jan III Sobieski. Piękny, majestatyczny obiekt, zachwycił nas swoją architekturą. Jest to wizytówka Warszawy, a także Polski.

            Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy historii zamku, którą w barwny sposób opowiadała pani przewodnik. Nie mogła ominąć postaci samego króla. Przedstawiła jego bogate życie, zainteresowania i  rolę,  jaką odegrał w dziejach naszego narodu.

            Po godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na spacer po ogrodach pałacowych. Zachwyciły nas swoim wyglądem  i pięknem,  które z nich biło, mimo jesiennej pory. Usłyszeliśmy przeróżne historie związane z tym miejscem.

            Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej. Zostaliśmy zapoznani z instrukcją i podzieleni na grupy. Każda drużyna miała inne zadanie do wykonania. Jedni poszukiwali skarbów przyrodniczych ,drudzy historycznych. Znowu pojawił się element rywalizacji. Momentami było ciężko, ale wytrwale walczyliśmy do końca. Udało się. Wszyscy wywiązali się dobrze ze swoich zadań. Był to już  niestety ostatni punkt naszej wycieczki.

            Pobyt w pałacu w Wilanowie był ciekawą i wspaniałą lekcją historii.

            Pełni wrażeń i emocji, udaliśmy się w drogę powrotną .

             Pełni wrażeń i emocji, udaliśmy się w drogę powrotną .

             Powrót autokarem do domu około godz.17.30 był okazją do podzielenia się wrażeniami z wycieczki.

            Pani pilot umilała podróż ,dzieląc się swoją wiedzą, zdobytą na różnych wyjazdach.

            Zmęczeni, ale zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia i przeżycia wróciliśmy bezpiecznie do Trzebieszowa.

          • POZNAJ POLSKĘ” – WYCIECZKA KLAS I-III

          • W ramach programu MEiN p.n.  „Poznajemy Polskę” w dniu 29 października 2021 roku, uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce na trasie Trzebieszów Drugi – Kozłówka- Kazimierz Dolny - Trzebieszów Drugi.

            Podczas podróży autokarem Pani pilot zwracała uwagę na ważne miejsca na trasie naszego przejazdu oraz urocze elementy krajobrazu. 

            Najpierw udaliśmy się do  Kozłówki, gdzie zwiedziliśmy piękny Zespół Pałacowo-Parkowy. Podziwialiśmy park, a następnie zwiedzaliśmy Pałac Rodziny Zamoyskich. Zachwycały nas przepiękne komnaty oraz ich bogate wyposażenie.

            Następnym etapem naszej wycieczki był Kazimierz Dolny. Nasz pobyt w Kazimierzu zaczęliśmy od pożywnego obiadu w restauracji w pobliżu Wisły.

            Nasyceni i pełni sił byliśmy gotowi do zwiedzania.  Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób   opowiadała nam dzieje tego starego grodu. Wszyscy bez ,, marudzenia”, z wielkim entuzjazmem weszli na Górę Trzech Krzyży. Nagrodą były przepiękne widoki, które mogliśmy podziwiać. Następnie zwiedzaliśmy ruiny Zamku. Poznaliśmy historię miasta, na rynku podziwialiśmy piękne stare kamienice. Pobyt w Kazimierzu Dolnym zakończyliśmy udanymi zakupami pamiątek i kazimierskich kogucików.

            ,,Piękna jest nasza ziemia i piękny nad nią błękit…” Poznaliśmy  dwa piękne miejsca Lubelszczyzny i  ich historię.  Przekonaliśmy się, że  podróże kształcą. 

            Słoneczna, jesienna pogoda sprawiła, że wszystkim dopisywał dobry humor. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i bogatsi o wiele niezapomnianych wrażeń.

            Uczniowie klas I-III

          • „ POZNAJ POLSKĘ” – WYCIECZKA KLAS IV-VIII

          • W ramach programu MEiN p.n.  „Poznajemy Polskę” w dniu 26 października 2021 roku, uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce na trasie Trzebieszów Drugi - Kazimierz Dolny – Kozłówka- Trzebieszów Drugi.

            Oto relacja.

            Obdarowani piękną pogodą, podróż zaczęliśmy o godz. 7.30 ruszając w kierunku Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Po drodze Pani pilot przybliżała nam historię wybranych, znaczących miejscowości naszego regionu m. in. Łukowa, Kocka, Puław. W czasie podróży mogliśmy obserwować, jak zmienia się nasza mała i duża ojczyzna oraz podziwiać z okna autokaru piękno jesiennego krajobrazu.

            W godzinach przedpołudniowych przybyliśmy do Kazimierza Dolnego i po krótkim spotkaniu z Panią przewodnik udaliśmy się wzdłuż Wisły na pieszą wycieczkę po tym wyjątkowym staropolskim grodzie. Zwiedzając Zamek i Basztę poznaliśmy dzieje i znaczenie tych obiektów w historii Polski. Góra Trzech Krzyży i piękna panorama miasta zanurzonego w barwach złotej polskiej jesieni była chwilą na refleksje i okazją do licznych zdjęć. Potem spacer w dół.  Na rynku w otoczeniu malowniczych, zabytkowych kamieniczek mogliśmy chwilę odpocząć i zanurzyć się w bogatą historię miasta.

            Ok. godz. 13, po smacznym obiedzie udaliśmy się do Kozłówki, gdzie zwiedziliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy. Na początku zwiedzaliśmy Pałac Rodziny Zamoyskich, w którym zapisane są losy wielu wyjątkowych członków tego rodu. Życie tej polskiej rodziny splecione z historią Rzeczypospolitej zaświadczyło, że wielu z nich było wybitnymi ludźmi i wielkimi Polakami.  Pałac wraz z przyległym parkiem, po który z dumą przechadzają się pawie to z pewnością jedna z najlepiej zachowanych i bogato wyposażonych rezydencji magnackich w Polsce.

            Pełni wrażeń, po całym dniu z historią Polski, udaliśmy się w drogę powrotną.

            Powrót autokarem do domu ok 15.30 był okazją do podzielenia się wrażeniami i zaprezentowania zakupionych pamiątek. W drodze powrotnej dzięki dużej wiedzy Pani pilot poznawaliśmy wiele ciekawych historii polskich znakomitych rodów m. in. rodziny Firlejów.  

            Nieco zmęczeni, ale zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia powróciliśmy bezpiecznie do domów.

            „Cudze chwalicie swego nie znacie” - naprawdę warto poznawać Polskę jej ciekawą historię i bogatą kulturę.

            Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w ZSP w Trzebieszowie Drugim.

          • SZKOŁA PAMIĘTA

          • Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Trzebieszowie wraz z Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim, zorganizowali w dniu dzisiejszym akcję sprzątania mogił żołnierzy. Zostały sprzątnięte również bezimienne i opuszczone groby. W samej akcji nie chodzi tylko o sprzątanie, ale również o pamięć o zmarłych. Wspólne działania na cmentarzu mają także walor wychowawczy. Może któreś z tych dzieci w przyszłości pochyli się nad zapomnianym grobem, pomodli, zapali świeczkę, sprzątnie niepotrzebne kwiaty. Coroczne sprzątanie mogił przed uroczystością Wszystkich Świętych jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać i wpajać młodemu pokoleniu. Nie ograniczać się przy tym tylko do utrzymywania porządku na grobach swoich bliskich. W akcji wzięli udział uczniowie klasy VI z opiekunem Panią Bożeną Nestoruk.

          • Fair Play Program  -  Trenuj Bycie Dobrym

          • Uczniowie klasy III a  z wychowawczynią  P. Jadwigą Galińską  biorą udział  w Projekcie Fair Play Program  -  Trenuj Bycie Dobrym.

            Należymy do FAIR PLAY DRUŻYNY, którą stanowią uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z: Kąkolewnicy, Brzozowicy, Polskowoli i Trzebieszowa.

            Współpracujemy z  KS "Lesovia" Trzebieszów. Liderem  projektu  jest P. Jacek Karwowski - nauczyciel wychowania fizycznego w ZO w Kąkolewnicy.

            Podczas naszych zajęć wdrażamy gry i zabawy doskonalące współpracę w grupie, zadania problemowe i edukacyjne, w których kluczem do sukcesu jest rozmowa i akceptacja pomysłów innych uczestników. Rywalizację sportową ograniczamy na rzecz dialogu społecznego i okazywania wzajemnego szacunku.

            Trenujemy bycie dobrym!   Na każdych zajęciach uczymy się bycia dobrym! Wymaga to pracy nad sobą, nad swoimi słabościami.

            Trenowanie bycia dobrym to świetna zabawa, to ważna i dobra sprawa!

          • TURNIEJ SZACHOWY.

          •      W środę 20 października  2021 roku odbył się w naszej szkole wyżej wymieniony Turniej . Brali w nim udział  uczniowie z klas od IV do VIII.

                 Po trwających cztery godziny zmaganiach wyłoniono zwycięzców. Miejsce I zajął Sebastian Stefaniak z klasy VIII a, drugie miejsce zajął Błażej Wałachowski z klasy VIII a, a na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Śledź z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Turniej zorganizował pan Piotr Zarzycki

          • Finał konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia – 2021”

          •         Następny etap konkursu odbył się 12 października bieżącego roku. Turniej skierowany był do uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej w dwóch przedziałach wiekowych: klasy IV-VI walczyli o tytuł Młodszego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2021, zaś klasy VII-VIII o mianoSzkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2021.

                 Swoje umiejętności uczniowie stosowali z zakresu tabliczki mnożenia w zadaniach multimedialnych, konkretnych zadaniach tekstowych z życia codziennego oraz układankach matematycznych. W poszczególnych rundach liczyła się nie tylko znajomość tabliczki mnożenia, ale także szybkość i pamięć. Dodatkowo w trakcie konkursu był ustanawiany rekord obliczeń na czas. Każdy uczeń mógł podjąć próbę obliczania iloczynów liczb w ciągu 1 minuty.

                    Po przejściu wszystkich rund i podliczeniu punktów wyłoniono następujących zwycięzców poszczególnych kategorii:

            Młodszy Mistrz Tabliczki Mnożenia 2021 – Nina Siwiak  kl. IV

            Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2021 – Grzegorz Kowalczyk kl. VII

             

            Młodszy W-ce Mistrz Tabliczki Mnożenia 2021 – Wiktor Przybysz kl. VI

            Szkolny W-ce Mistrz Tabliczki Mnożenia 2021 – Lena Podołowska kl. VII

             

            Rekordzista obliczeń na czas (w kategorii wiekowej klas IV-VI) - Wiktor Przybysz (21 iloczynów/min)

            Rekordzista obliczeń na czas (w kategorii wiekowej klas VII-VIII) - Dawid Świerczewski (31 iloczynów/min)

                    Reasumując można stwierdzić, iż konkurs dostarczył uczniom dużo satysfakcji z poziomu opanowania umiejętności matematycznych. Uczniowie wykazali się nie tylko dobrą znajomością tabliczki mnożenia, ale również jej biegłością.

                                                                                              Organizator – Marlena Juszczyńska

          • Wycieczka do Rezerwatu Przyrody JATA

          •     Dnia 11 października klasy II  wybrały się do serca łukowskich lasów – Rezerwatu Przyrody Jata. Mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się świerkom, sosnom i jodłom, których występowanie w naszych rejonach jest niezwykle rzadkie. Mogliśmy wsłuchać się w śpiew ptaków i szum lasu, nacieszyć oczy roślinnością.  Zobaczyliśmy profil glebowy w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Mijaliśmy także miejsca wydarzeń historycznych z Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego (ks. Stanisław Brzóska) oraz II Wojny Światowej (obóz partyzancki). Po spacerze odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek, a następnie fantastyczne zajęcia prowadzone przez przemiłą panią Karolinę Barc. Z wycieczki dzieci przywiozły własnoręcznie zdobione drewniane pamiątki.

    • Godziny dzwonków

      Sobota 18.05.2024