• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2023

          •      „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy” – to hasło towarzyszyło nam 21 listopada, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            Był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów oraz pozytywnych emocji, który obfitował w różne atrakcje. Dla podkreślenia ważności powyższego dnia w modzie uczniowskiej dominował kolor żółty – kolor związany ze słońcem, kojarzący się przede wszystkim z radością, optymizmem, szczęścia i dobrym humorem. 

            Z okazji tego święta działała Szkolna Poczta Życzliwości i Pozdrowień. W dniu 20 listopada 2023 r. na korytarzu I pietra funkcjonowała szkolna „skrzynka życzeń i pozdrowień”, która pełniła rolę szkolnej poczty życzliwości. Każdy, kto chciał przygotować komuś miłą niespodziankę, mógł wrzucić do skrzynki własnoręcznie wykonaną kartkę z serdecznymi życzeniami. Karteczki z życzeniami i pozdrowieniami trafiły do adresatów w dniu obchodów Szkolnego Dnia Życzliwości – 21 listopada 2023 r.

            Dodatkowo wchodząc rano do szkoły na korytarzu pierwszego piętra czekała na każdego miła niespodzianka w postaci FOTORAMKI. Wszyscy uczniowie mogli dołączyć do grona życzliwych i dzielić się radością z innymi poprzez wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Na korytarzu zawisła gazetka ścienna na temat życzliwości i uśmiechu, była spora dawka pozytywnej energii, która zmobilizowała tych małych i tych dużych do działania.

                 Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

            Dziękujemy za zaangażowanie.
            Z najlepszymi życzeniami
            Organizator akcji - SU

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - XIII EDYCJA

          •      W roku szkolnym 2023/2024, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Była to już XIII edycja tego wydarzenia.

            Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość ilorazów.

            „Tabliczkowa wiedza” sprawdzona została w niecodzienny sposób – podczas wyjścia „egzaminatorów” na ulicę. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie, zaopatrzeni w losy o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na losowo wybrane pytania, otrzymywał słodki poczęstunek. Patrol egzaminacyjny sprawdzał wiedzę przypadkowych przechodniów na pobliskim rynku, odwiedził także urząd gminy, przychodnię, a także inne miejsca publiczne. Jak pokazuje doświadczenie z tegorocznej edycji, taka zamiana ról była bardziej stresująca dla dorosłych, zaś dzieci były niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji prowadzących. Wszystko odbywa się pod opieką nauczyciela matematyki – p. Marleny Juszczyńskiej, która czuwała nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

                 Pamiętajmy jednak, że przygotowanie do ŚDTM trwało kilka tygodni. Uczniowie w tym czasie przygotowali plakaty, rekwizyty, ozdabiali szkołę tematycznymi dekoracjami, a także przystąpili do konkursu międzyszkolnego „Mistrz Tabliczki Mnożenia roku 2023/2024”.

            Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę, a tym którzy zdali egzamin GRATULUJEMY!

             

          • Gminne Obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

          •      W piątek 10 listopada  spotkaliśmy się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim, aby wspólnie świętować Gminne Obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystej akademii udział wzięli: zastępca wójta Gminy Trzebieszów - Pan Sławomir Smolak, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli - Pani Ewa Domańska, Skarbnik Gminy - Pani Marta Zdunek, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim - Pan Jarosław Makosz, Dyrektor GOK - Pan Rafał Zdunek, dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Trzebieszów wraz z delegacjami i sztandarami, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.  

                 Narodowe Święto Niepodległości  to najważniejsze i najradośniejsze z polskich świąt narodowych. To upamiętnienie wysiłku wielu pokoleń Polaków ze wszystkich trzech zaborów, którzy dążyli do odzyskania niepodległości. Idea ta połączyła zabiegi dyplomatyczne wielu wybitnych Polaków, twórców literatury, nauki, kultury, polityki oraz zapał i poświęcenie polskiego żołnierza pod dowództwem Józefa Piłsudskiego. „Ojców niepodległości” było wielu i choć mieli różne poglądy na kwestie społeczne, wywodzili się z różnych opcji politycznych, to potrafili zapomnieć o różnicach i działać razem dla dobra Ojczyzny, która miała się odrodzić po 123 latach niewoli. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w ZSP w Trzebieszowie Drugim obrazował rys historyczny i zmagania całego polskiego narodu na drodze „KU WOLNOŚCI”. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny.

          • PLAKAT PROMUJĄCY ZNAJOMOŚĆ TABLICZKI MNOŻENIA

          •      Akcja - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. W rakach tego zamysłu pod koniec września bieżącego roku rozpoczęły się przygotowania i będą trwały kilka tygodni, aż do finału - 17 listopada.

            Z okazji XIII edycji ŚDTM odbył się  konkurs na plakat promujący tabliczkę mnożenia.

            Oto zwycięzcy konkursu plastycznego z poszczególnych klas:

            klasa IVa:

            I miejsce: Jakub Zgudka, Aleksandra Śledź

            II miejsce: Alicja Wajszczuk, Marcelina Szlaska

            III miejsce: Lena Kamecka

            klasa V:

            I miejsce: Klaudia Nurzyńska, Izabela Sulej, Magdalen Karwowska

            II miejsce: Iga Celińska, Oliwia Gruchała

            III miejsce: Antoni Kłopotek, Błażej Przybysz

            klasa VI:

            I miejsce: Zazanna Bartczak, Lena Ostojska

            II miejsce: Bartosz Czapski

            III miejsce: Amelia Parafian

            klasa VII:

            I miejsce: Maksymilian Celiński

            klasa VIII:

            I miejsce: Julia Bartczak, Dominika Szlaska

            II miejsce: Kornelia Celińska

            III miejsce: Adrian Świerczewski, Maciej Mazur​​​​​​​​​​​​​​

            Przez dwa tygodnie poprzedzające to wydarzenie uczniowie przygotowywali się, wymyślając rymowanki na łatwe zapamiętywanie tabliczki, które zostały zamieszczone na schodach.

            Koordynator ŚDTM

          • ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

          •     Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji chętni uczniowie w poniedziałek, 6 listopada przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów. Uczniowie zaprezentowali swoje stroje podczas pokazu na korytarzu szkolnym.

                 Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród wszystkich uczniów. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień ten był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Niekiedy swoim postępowaniem dają nam wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło.

            Samorząd Uczniowski

          • Ślubowanie Pierwszych Klas

          •      27 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor ZSP Jarosława Makosza. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

          • Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

          •      26 października uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych zorganizowanych przez gminną Bibliotekę w Trzebieszowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały fragmentu książki pt. ,,Lekcje ze stumilowego lasu” gdzie poznały przygody Kubusia i jego przyjaciół. Wyjątkowym gościem tego wydarzenia był Kubuś Puchatek, którego dzieci uwielbiają. Uczniowie pod czujnym okiem Kubusia rozwiązywali krzyżówkę, a następnie malowali Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Było to niezwykłe wydarzenie.

          • RECYKLING W KLASACH III

          •      W celu promowania wśród społeczności szkolnej i lokalnej korzyści płynących z odzyskiwania surowców z odpadów. Uczniowie klas III przy współudziale rodziców wykonali budowle z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Pomysł został zainicjowany w celu uświadomienia znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska. Uczniowie wykorzystali różne materiały, aby zbudować ciekawe budowle. Wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Za co, bardzo dziękujemy, zarówno uczniom, jak i rodzicom. Mamy nadzieję, że nasze działanie skłoni wszystkich do refleksji nad odpowiedzialnym zarządzaniem zasobami naturalnymi.

          • Klasa VI w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

          •      19 października uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w nietypowej lekcji języka polskiego. Aby lepiej poznać wielkiego pisarza Henryka Sienkiewicza, wybrali się na lekcję do muzeum w Woli Okrzejskiej – miejsca narodzin pisarza.

            Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po odnowionym parku wokół muzeum. Następnym punktem był Kopiec Henryka Sienkiewicza, znajdujący się w Okrzei. Pani przewodnik opowiedziała o  historii kopca, który rodacy wznosili w hołdzie pisarzowi przez kilka lat. Następnie odwiedziliśmy cmentarz w Okrzei, gdzie znajduje się grób oraz pomnik upamiętniający matkę pisarza, która zaszczepiła w synu zamiłowanie do literatury. Odwiedziliśmy również kościół w Okrzei ufundowany przez przodków Sienkiewicza, w którym mały Henryk przyjął chrzest.

            Najbardziej emocjonującą częścią wycieczki było zwiedzanie muzeum połączone z konkursem. Uczestnicy quizu w czterech grupach rywalizowali odpowiadając na pytania konkursowe. Wskazówki do odpowiedzi znajdowały się w poszczególnych salach muzeum. Trzeba przyznać, że rywalizacja, jak zwykle w tej klasie, była zacięta.

            Pani przewodnik opowiedziała o eksponatach znajdujących się w salach muzealnych, jak również o historii rodziny Sienkiewiczów. Można było obejrzeć fragmenty rękopisów dzieł pisarza, ekwipunek, jaki zabierał w podróże oraz pamiątki rodzinne, jakie udało się zachować. Duże wrażenie wywarł bogaty zbiór przekładów dzieł pisarza na ponad 60 języków oraz przykuwające uwagę rekwizyty z planów filmowych.

                 Wycieczka dostarczyła wielu ciekawych przeżyć, jak również solidną dawkę wiedzy na temat Henryka Sienkiewicza, przekazaną w niebanalnej formie.

          • Wyjazd do Międzyrzeca Podlaskiego klasy 1 a i 1 b

          •      Dnia 18 października 2023 r. uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami udali się do Międzyrzeca Podlaskiego, by wspólnie obejrzeć przedstawienie pt. „Kopciuszek” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Aktorzy zabrali widzów w niezwykłą przygodę do baśniowej krainy, w której wszystko mogło się zdarzyć. Znana i lubiana baśniowa historia przypomniała o tym, że w życiu warto być dobrym, kochać i mieć marzenia. Olbrzymia dawka humoru sprawiła, że spektakl bez wątpienia przypadł uczniom do gustu – śmieszne dialogi wywoływały żywiołową oraz spontaniczną reakcję oglądających. Całość była ozdobiona piękną scenografią, genialną grą świateł, cudowną muzyką i tańcem. Bez wątpienia był to udany wyjazd, czego dowodem były rozpromienione i uśmiechnięte buzie naszych wychowanków.   

                 Z niecierpliwością czekamy na następne przedstawienie!

          • GMINNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

          •      W dniu 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.  Była to również okazja do uczczenia 250 rocznicy uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Co roku jest to wspaniała okazja do podsumowań, analiz i rozmów na temat rozwoju polskiej oświaty oraz szansa nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkół.

            Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Trzebieszów Panem Mirosławem Szekalis, dyrektorzy i nauczyciele z terenu gminy oraz rodzice i uczniowie naszej szkoły. Na wstępie Pan Jarosław Makosz, gospodarz oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim, powitał gości i złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia.

            Następnie wójt Gminy Trzebieszów p. Mirosław Szekalis podziękował wszystkim pracownikom gminnych placówek oświatowych za codzienny trud włożony w kształcenie i wychowywanie uczniów, życzył nauczycielom spokoju, dalszego samorozwoju i wielu sukcesów w pracy opiekuńczo-edukacyjnej oraz wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

            W dalszej części uroczystości p. J. Makosz wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim

            Gminną uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Prezentując swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, młodzież w sposób szczególny podziękowała wszystkim, którym oświata jest bliska sercu. Przygotowany montaż słowno-muzyczny w postaci koncertu życzeń sprawił, iż na twarzach gości pojawił się uśmiech i wzruszenie.

                 Wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym składamy raz jeszcze wyrazy podziękowania oraz życzymy dużo zdrowia i pomyślności. Niech Państwa codzienna praca przynosi zamierzone efekty, które cieszyć się będą ludzkim szacunkiem i zrozumieniem.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - życzenia od Samorządu Uczniowskiego

          • „Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".

                 Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

             Drodzy Nauczyciele!

                 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.

            Z najlepszymi życzeniami Samorząd Uczniowski

          • Wyjazd  klasy VI do stadniny koni w Popławach-Rogalach

          •      11 października klasa VI świętowała Dzień Chłopaka w stadninie koni w Popławach- Rogalach. Wyjazd do stadniny był okazją do świetnej rozrywki oraz zachętą do aktywnego spędzania czasu w kontakcie z naturą. Pod czujnym okiem instruktora wszyscy uczestnicy odbyli konną przejażdżkę. Chętni zostali wtajemniczeni w tajniki karmienia i oporządzania koni. Pozytywnych wrażeń dostarczyła również przejażdżka bryczką po okolicy. Na zakończenie imprezy wszyscy zebrali się przy ognisku.

            Wyjazd dostarczył uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

          • Finał konkursu matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia – 2023”

          •      Dnia 11 października 2023 r. w naszej szkole odbył się finał konkursu matematycznego ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”. O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali zwycięzcy I etapu turnieju.

            ​​​​​​​​​​​​​​Jak co roku, quiz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Pani Marlena Juszczyńska, życząc wszystkim jak najlepszych wyników, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Po każdym etapie uczniowie znali swoje wyniki, co dostarczało im satysfakcji z poziomu opanowania tabliczki mnożenia. Eliminacje, były okazją do ćwiczenia sprawności rachunkowych wśród wszystkich uczniów.

            W przerwie pomiędzy kolejnymi etapami zmagań z iloczynami liczb, odbył się pojedynek drużynowy. Na tym etapie organizator zaplanował domino matematyczne. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą, spostrzegawczością i współpracą w grupie.

            Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży szkoły podstawowej zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa przecież sprawność rachunkową, niezbędną nie tylko w szkole podstawowej. 

            Oto lista zwycięzców:

            Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Dominika Szlaska uczennica kl. VIII

            Szkolny W-ce Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Wiktor Przybysz uczeń kl. VIII

             

            Młodszy Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Zuzanna Bartczak uczennica kl. VI

            Młodszy W-ce Mistrz Tabliczki Mnożenia 2023 – Aleksander Zdunek uczeń kl. IV

            Rekordzistką obliczeń na czas w kategorii wiekowej kl. IV-VI została Lena Ostojska (28 iloczynów/min)

            Rekordzistką obliczeń na czas w kategorii wiekowej kl. VII-VIII został Dominika Szlaska (27 iloczynów/min)

                 Gratulujemy uczestnikom, którzy pamiętają, że matematyka jest królową nauk. Mamy nadzieję, że wszyscy nie tylko rywalizowali, ale i dobrze się bawili.

             

          • GMINNA DYSKOTEKA W TRZEBIESZOWIE

          •       Drugi miesiąc nauki rozpoczęliśmy miłym akcentem. 10 października w naszej szkole odbyła się już druga z kolei gminna dyskoteka. Oprócz uczniów z klas IV-VIII, przybyli zaproszeni przez Dyrektora ZSP w Trzebieszowie Drugim oraz Samorząd Uczniowski uczniowie ze szkół Gminy Trzebieszów i z zaprzyjaźnionej placówki z Brzozowicy Dużej.

                  Zabawa była bardzo udana, a to dzięki doskonałej oprawie muzycznej oraz fantastycznie bawiących się uczniów. Wszyscy tańczyli w rytm różnorodnych hitów dyskotekowych. Najbardziej porywająca była oczywiście belgijka, taniec od lat cieszący się dużą popularnością  wśród uczestników naszych dyskotek.

                  Szaleństwo na parkiecie trwało do samego końca, którego zwieńczeniem było pamiątkowe zdjęcie.

                 Wszystkim przybyłym, w szczególności gościom, dziękujemy za wspaniałą zabawę, a nauczycielom za opiekę nad nami. Z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę.

          • Spotkanie uczniów klas I-III z policjantami

          •      09.10.2023 r. odbyło się w  naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III  z przedstawicielami policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Łukowie. Uczniowie klas IIb i IIa pod kierunkiem wychowawczyń Jolanty Smarż i Agnieszki Turskej przygotowali krotką część artystyczną przybliżającą kolegom problematykę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Po tej części spotkania pani policjant dokonała podsumowania treści zaprezentowanych przez uczniów i przeprowadziła pogadankę ze wszystkimi uczniami biorącymi udział w spotkaniu.

                 Bardzo dziękujemy pani Bożenie Nestoruk za przygotowanie wraz z uczniami klas drugich znaków drogowych. Jesteśmy również wdzięczni przedstawicielom policji za filmy edukacyjne, breloczki, elementy odblaskowe i słodycze.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          •      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony po raz pierwszy w 2001 r.  przez Polską Izbę Książki. Data ta związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Intencją pomysłodawców było przypomnienie, że głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój poznawczy, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz ćwiczy pamięć. Wspólne czytanie na głos sprzyja budowaniu więzi, pozwala wyciszyć się, pomaga w zrozumieniu samego siebie i świata, uczy empatii, a wreszcie nastraja życzliwie i daje pozytywną energię. W naszej szkole uczniowie z klas 1-3 wysłuchały tego dnia książki pt. "Nie daj się gnębić" M. Młodnickiej, opowiadającej o szkolnych przygodach i problemach z jakimi musiała się zmierzyć główna bohaterka Lenka. We wspólnym czytaniu dla klas 1,2 i 3 wzięli udział zaproszeni goście oraz wybrani uczniowie z klas 3. W świat literatury wprowadziły uczniów Pani Alicja Majewska- Dyrektorka Biblioteki Gminnej w Trzebieszowie, Pani Izabela Ostojaska- Wicedyrektor ZSP w Trzebieszowie Drugim, Pani Dorota Wajszczuk- Bibliotekarka w ZSP w Trzebieszowie Drugim, Pani Wioleta Sekuła- Pedagog Szkolny, Monika Antonowicz- organizator uroczystości, a także uczniowie z klasy trzeciej: Diana Konstanty, Lena Foryszewska, Hanna Antonowicz, Paweł Makosz i Sebastian Sulej.

                 Na koniec zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński:

            „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

            który  (…) życie napełnia światłem, a (…) serca wzruszeniem;

            miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.”

          • "Gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje … .”

          •      Dnia 4 października uczniowie klas trzecich pod opieką Pani Hanny Rzepko i Ewy Wilczyńskiej  wybrali się  na wycieczkę do Parku  Rozrywki i Edukacji  „Farma Iluzji” w Mościskach. Jest to niezwykłe miejsce „gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje … .”

                 Celem  wycieczki było wyrabianie nawyku czynnego spędzania czasu wolnego, zapewnienie aktywnego wypoczynku, rozwijanie zainteresowań oraz integracja uczniów. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym uczniowie mogli się bawić, ale też uczyć i dociekać. Na Farmie dzieci podziwiały  iluzyjne  eksponaty  typu: Lewitujący kran, Studia nieskończoności. Najwięcej wrażeń wywołały: Labirynt luster, tunel zapomnienia, Grobowiec Farona i Latająca Chata  Tajemnic. Uczniowie budowali z gigantycznych klocków, grali w ogromne szachy i byli krasnalami przy  Meblach Olbrzyma. Wiele emocji wzbudziła zabawa w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie. Wizyta w Rezerwacie Smoków zaciekawiła mocno naszych uczestników wycieczki. Kolejnym punktem wycieczki był Plac Zabaw z karuzelami, parkiem linowym, parkiem trampolin i innymi atrakcjami, gdzie uczniowie bawili się do woli. Po obiedzie, w czasie wolnym wycieczkowicze odwiedzili sklep z pamiątkami. Wycieczka do „Farmy Iluzji”  dostarczyła uczniom wielu  niezapomnianych i wspaniałych wrażeń.

    • Godziny dzwonków

      Sobota 04.05.2024