W dniu 15 kwietnia 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trzebieszowie Drugim miała miejsce wyjątkowa uroczystość otwarcia Gminnej Hali Sportowej. Motywem przewodnim było motto: Każdy rodzaj sportu niesie za sobą bogaty skarbiec wartości. Było to doniosłe i emocjonujące wydarzenie, na które społeczność szkolna czekała z ogromną ekscytacją i zniecierpliwieniem.
Wysoką rangę uroczystości nadali znamienici goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich byli m.in. Pan Stanisław Gogacz – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Krzysztofa Komorski – Wojewoda Lubelski, Pani Monika Michalczuk – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej, Pan Sławomir Rzymowski – Wicestarosta Łukowski, radni gminy, dyrektorzy szkół z gminy Trzebieszów, dyrektorzy i kierownicy jednostek administracyjnych Gminy Trzebieszów, radni gminy, wójtowie sąsiednich gmin, byli dyrektorzy szkoły, sołtysi, delegacje uczniów z sąsiadujących szkół wraz z opiekunami i wielu innych wspaniałych gości.
Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Trzebieszów - pan Andrzej Hryciuk oraz pani Sylwia Kryńska – Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Trzebieszowie Drugim wraz z pracownikami.
Wszystkich przybyłych na uroczystość gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a także uczniów serdecznie przywitała pani dyrektor Sylwia Kryńska. W swoim przemówieniu pani dyrektor wyraziła ogromną wdzięczność wszystkim, którzy byli zaangażowani w powstanie tej imponującej hali sportowej. Dziękowała za zrozumienie naszych potrzeb, determinację i poświęcony czas. Po powitaniu nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Następnie proboszcz parafii ks. Józef Sobotka poświęcił budynek, aby ustrzec uczniów ćwiczących w tej hali od kontuzji oraz zapewnić im i całemu gronu pedagogicznemu przychylność losu.
Uroczyste otwarcie hali sportowej zostało uświetnione przemówieniami gości, występami uczniów naszej szkoły oraz pokazem sztuk walki grupy Kavashi.
W końcowej części uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez pracowników kuchni naszej placówki.