• WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

BŁAŻEJ WAŁACHOWSKI

Ciężka , wytrwała i systematyczna praca pod opieką p. Filomeny Szczęsnej

została uwieńczona sukcesem.

Gratulujemy osiągnięcia i życzymy spełnienia kolejnych planów !

• Głośne czytanie

•       Dnia 16 marca w klasie III b odbyło się czytanie w ramach projektu pt. ,,Czytanie rozwija wyobraźnię''. Tym razem piękną opowieść ,,O śnieżynce, która nie stopniała przeczytała nam pani Agnieszka Śledź - nauczycielka naszego przedszkola. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że czytanie to przyjemność.

• I MIEJSCE W POLSCE w PROGRAMIE FAIR PLAY

• Uczniowie klasy III A  zajęli  I miejsce  w Polsce, w  PROGRAMIE FAIR PLAY.

Pracowali pod kierunkiem wychowawczyni - Pani Jadwigi Galińskiej.

W skład naszej DRUŻYNY FAIR PLAY wchodzą zespoły, które reprezentują następujące placówki:

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebieszowie Drugim
            • Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy
            • Zespół Oświatowy im. Jana Pawła II w Brzozowicy
            • Zespół Oświatowy w Polskowoli

Liderem drużyny  jest Pan Jacek Karwowski.

Fair Play - sprawiedliwa gra (ang. fair play) – norma wartości w sporcie.

Jest to nowatorski program społeczno-edukacyjny, promujących zdrowy styl życia oraz dbałość o poprawę relacji międzyludzkich i rówieśniczych.

Grywalizacja czyli rywalizacja poprzez grę w piłkę nożną na zasadach wcześniej ustalonych przez drużyny.

Realizując zadania wprowadzamy w życie  następujące przesłania:

więcej szacunku do siebie i innych, więcej dialogu, wzajemnej współpracy, więcej zaangażowania w czynieniu dobra, więcej wspólnych działań, więcej wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka oraz dbanie o otaczający nas świat.

Członkowie zespołu Fair Play dziękują wolontariuszom - koleżankom i kolegom z kl. VIII A, za wsparcie i pomoc w realizacji zadań.

Wspierali nas:  Karolina Karwowska, Marta Osiak, Amelia Borkowska, Angelika Orzyłowska, Szymon Płudowski, Piotr Makosz i Igor Sulej.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

•       W niedzielę 27 lutego 2022 roku odbyły się w Gminnym  Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na  obchodach Święta obecni byli: Senator RP Stanisław Gogacz,  Wójt Gminy Trzebieszów Pan Mirosław Szekalis,  Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Pan Jacek Krzyszczak i Przewodniczący Rady Gminy Trzebieszów Pan Andrzej Nurzyński.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klas I-III i z klasy VII. Prowadzącymi Akademię byli uczniowie klasy VII: Lena Podołowska i Mateusz Śledź. Śpiewane były pieśni okolicznościowe, recytowano wiesze o ciężkim losie Żołnierzy Niezłomnych. Narracja była głównie poświęcone „Ince” – Danucie Siedzikównie, 17 letniej dziewczynie zamordowanej przez komunistów w roku 1946. Kończąc występ uczniowie zapalili znicz pod białym brzozowym krzyżem i złożyli kwiaty .

Nad przygotowaniem Akademii czuwali: Pan Dyrektor Jarosław Makosz, pani Monika Antonowicz i pan Piotr Zarzycki.

• Walentynki po angielsku w kl. I B

•       Uczniowie klasy Ib obchodzili przed feriami Walentynki po angielsku.  Była to wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności klasowej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom. Dodatkowo najmłodsi uczniowie uczyli się angielskiego słownictwa związanego z tym świętem i przygotowali walentynkowe kartki z angielskimi życzeniami.

Lekcję walentynkową  z pewnością można zaliczyć do udanych!!!

Niedziela 19.05.2024